Wspólne spędzanie czasu z dzieckiem to znakomity sposób na zacieśnianie więzi, ale też na dodatkową dawkę endorfin. Jeśli szukasz przepisu na udane popołudnia czy wieczory ze swoimi pociechami, to po prostu postaw na gry planszowe. Kreatywne, edukacyjne, skłaniające do logicznego myślenia — wybór jest naprawdę szeroki. Sprawdź, jaka gra przypadnie do gustu Twojemu dziecku.

3 powody, dlaczego warto grać z dzieckiem w gry edukacyjne i kreatywne

Razem najlepiej

W świecie, kiedy jesteśmy ciągle zapracowani i przemęczeni, zapominamy, jak ważne jest to, żeby znaleźć trochę wolnego czasu dla swojego dziecka. Wykorzystanie do tego gier sprawi, że wspólny czas stanie się jeszcze przyjemniejszy, a nawet będzie towarzyszyć temu zdrowa rywalizacja.

Nauka połączona z zabawą

W sklepie Tutula można znaleźć wiele gier planszowych, których głównym celem jest poszerzenie wiedzy grających. Sekretem tej metody jest to, że nauka odbywa się w całkowicie naturalny i niewymuszony sposób. Najważniejsze jest tutaj to, aby dopasować grę edukacyjną do wieku dziecka, a najlepiej także do jego zainteresowań.

Rozbudzenie wyobraźni

Z kolei gry kreatywne dla dzieci są znakomitym sposobem, aby poruszyć wyobraźnię. Niektóre z nich zachęcają do wcielenia się w różne postacie, a inne do szukania najskuteczniejszego sposobu na wygraną czy ustalania własnych zasad. Zatem zyskuje się sporą wolność i uczy się przy okazji, jak podejmować przemyślane decyzje.

Poznaj najpopularniejsze gry edukacyjne dla dzieci

Kiedy zależy Ci na tym, aby dzieci mogły uczyć się poprzez zabawę, to koniecznie wybierz następujące rodzaje gier:

Domino

To z pozoru prosta gra logiczna, która skłania do myślenia i tworzenia strategii. Celem jest pozbycie się wszystkich klocków. W sklepie Tutula znajdziesz domino w wersji drewnianej, które jest estetyczne i dostępne w różnych wersjach.

Memory

To nieśmiertelna gra, której celem jest znalezienie dwóch identycznych kartoników. Istnieje naprawdę sporo wersji wizualnych dla tej rozrywki, choć zasady zawsze są takie same. Idealna dla wszystkich, niezależnie od wieku. W końcu doskonale poprawia koncentrację i trenuje pamięć.

Puzzle

Chyba nie ma osoby, która nigdy nie układała puzzle. Wbrew pozorom doskonale stymulują one dziecko, wyciszają i zapewniają nawet kilkudniową rozrywkę. Bez problemu sprawdzą się nawet dla kilku osób jednocześnie.

Najpopularniejsze gry kreatywne dla dzieci

Kolejka z pociągiem na baterie

Dla najmłodszych dzieci, które zafascynowane są samochodzikami czy pociągami, drewniane kolejki mogą być świetnym sposobem na spędzanie czasu wolnego. Można tutaj budować drogi, mosty oraz skrzyżowania, by jeszcze bardziej uatrakcyjnić zabawę. Najwięcej frajdy zapewniają produkty, zawierające, np. 90 lub nawet jeszcze więcej elementów.Sztalugi malarskie

W przypadku większej liczby dzieci urządźcie konkurs plastyczny. Niezbędna będzie do tego sztaluga, z kartkami do malowania i jak największa liczba farb, pędzelków, wałków czy pisaków. Ty zostań członkiem jury i kibicuj dzieciakom podczas wykazywania się przez nich kreatywnością.

Klocki

Z klocków można budować, cokolwiek zechcesz. Domy, miasta, kreatywne budowle i wszystko to, co przyjdzie Wam akurat do głowy. Zakup jak najwięcej klocków i razem pobawcie się w budowlańców.