Kreatywność, edukacja i aktywność to 3 najważniejsze cechy, którymi wyróżniają się zabawki Montessori. Stąd też bierze się ich ogromna popularność na całym świecie. Przekonaj się, że warto zakupić je dla swojego dziecko, aby wspierać jego rozwój oraz poznaj kilka przykładowych zabawek, które łączą wyśmienitą zabawę z edukacją.

Zalety zabawek Montessori – skąd ten fenomen?

Sukces zabawek Montessori tkwi przede wszystkim w tym, że z jednej strony zapewniają dziecku możliwość zabawy na własnych zasadach, co oznacza, że w żaden sposób nie ograniczają jego wyobraźni. Sprawiają, że maluch sam ustala zasady zabawy i dostosowuje zabawkę do swoich potrzeb i oczekiwań. Zatem można powiedzieć, że zabawki Montessori są wyjątkowo elastyczne.

Jednak oprócz tego, że pobudzają kreatywność, to jeszcze dają możliwość bezpiecznej, ale jednocześnie aktywnej zabawy. Takie połączenie nie jest łatwe do osiągnięcia, więc tym bardziej warto docenić to rozwiązanie.

Poza tym pojawia się tutaj duże nastawienie na poprawienie motoryki czy pobudzenie różnych zmysłów – słuchu, wzorku czy dotyku. Na różny sposób zabawki Montessori zachęcają do wykonywania wielu zadań, a przez to, że mają one estetyczny, kolorowy i po prostu miły dla oka wygląd, to wzbudzają zainteresowanie maluchów już od pierwszego spojrzenia i szybko stają się ich ulubioną zabawką. Zatem tutaj nuda jest po prostu niemożliwa!

4 zabawki Montessori, które warto zakupić dla dziecka

Zawsze zabawki edukacyjne, które wspierają rozwój naszych maluchów, są centralną częścią naszej oferty. Dlatego właśnie w sklepie Tutula możesz zakupić kilka hitowych zabawek Montessori, oto te najpopularniejsze:

Drewniane klocki Montessori

Klocki są doskonałą zabawką w każdym wieku i na pewno przyniosą wiele frajdy tak samo Twojej córce, jak i synowi. Jednak w tym przypadku mamy do czynienia z drewnianymi klockami, które nie szkodzą środowisku. Maluch może układać z nich to, co tylko chce, a przy tym dawać skutecznie upust swoim emocjom.

Parawan edukacyjny

Parawan świetnie sprawdza się do pobudzenia koncentracji, zdolności motorycznych, ale też kreatywności. Co ciekawe, jeśli Twoje dziecko wkrótce rozpocznie naukę pisania, to koniecznie wcześniej sprezentuj mu parawan edukacyjny, gdyż znakomicie przyspiesza później naukę. Można powiedzieć, że w swojej prostocie znakomicie ćwiczy umysł malucha, co procentuje w kolejnych latach jego życia.

Niesamowity labirynt

Doskonała zabawka dla najmłodszych od 3. roku życia, gdyż pozwala na samodzielne i proste budowanie własnego miasteczka czy labiryntu. Poza tym do zestawu zostały dołączone piłeczki, które uatrakcyjniają zabawę, gdyż zadaniem dziecka staje się przeprowadzenie kuleczki przez wcześniej kreatywnie zaprojektowany labirynt. Ta zabawka Montessori świetnie sprawdzi się także jako emocjonująca gra dla kilku osób.

Domek 3 w 1

Twoja córka czy wnuczka kochają zabawę lalkami? Zatem koniecznie wybierz dla niej ten wyjątkowy domek dla lalek. Tutaj wyobraźnia będzie działała na najwyższych obrotach przez cały czas trwania zabawy. Poza tym domek można przerobić także na regał na zabawki czy parawan, a do tego jest w pełni ekologiczny.