Kupujesz zabawki dla dzieci i nawet nie zwracasz uwagi na to, z jakiego materiału zostały one wykonane? To błąd, który wpływa na jakość zabawek oraz na bezpieczeństwo w trakcie zabawy. Obecnie najpopularniejsze są zabawki drewniane i plastikowe. Czas porównać, które spośród nich lepiej wybierać dla dziecka.

Zalety zabawek drewnianych

Wśród najważniejszych zalet, które wiążą się z zabawkami wykonanymi z drewna, jest:

  • wytrzymałość – zabawki plastikowe mogą łatwo się połamać i wtedy stanowią zagrożenie dla dziecka, w przypadku modeli z drewna jest to mało prawdopodobne,
  • trwałość na lata, dzięki czemu bardzo często o zabawkach z drewna mówi się, że są one wielopokoleniowe, z powodzeniem może bawić się nimi najpierw jedno dziecko, a później drugie, a do tego jeśli będą dobrze przechowywane, to przetrwają na strychu, by kolejne pokolenia również mogły się nimi bawić,
  • bezpieczeństwo – gdy wybierasz zabawki z drewna z certyfikatami bezpieczeństwa i atestami, to możesz w pełni zaufać takim produktom, większość zabawek drewnianych jest oszlifowanych i malowanych bezpiecznymi farbami,
  • rozwijają umiejętności manualne, twórcze i kreatywność.

Zalety z kupowania zabawek plastikowych

Jeśli chodzi o zalety zabawek plastikowych, to zdecydowanie należy wskazać olbrzymi wybór produktów. Od lat w sklepach można zakupić wiele różnych zabawek wykonanych z plastiku, dlatego też od tego przepychu może aż głowa rozboleć. Z powodzeniem można znaleźć modele dla niemowlaków i dla starszych dzieci.

Należy jednak zwrócić uwagę na ich jakość, kraj produkcji, certyfikaty jakościowe itp., aby mieć pewność, że kupujesz dziecku bezpieczny produkt.

Łatwo można zachować je w czystości, gdyż wystarczy do tego użyć wilgotną ściereczkę, by umyć zabawkę.

Częściej mają walory edukacyjne, np. uczą programowania czy mają formę interaktywną, dzięki czemu uczą języka angielskiego.


4 zabawki drewniane, które warto u nas zakupić

W naszym sklepie internetowym Tutula zakupisz wiele zabawek drewnianych. Dlatego przygotowaliśmy listę 4 wartych wyboru produktów, które są solidne, rozwijają kreatywność i są ponadczasowe. Oto zabawki drewniane, które polecamy:

Przepiękny domek drewniany dla lalek, który na pewno przypadnie do gustu każdej dziewczynce. Wspaniale pobudza wyobraźnię w trakcie zabawy i pozostaje w doskonałej jakości przez długie lata.

Kolejną naszą propozycją jest wykonany z drewna sklep. Twoje dziecko będzie mogło wyobrazić sobie, że pracuje w sklepie. To świetna zabawa z rodzeństwem i rówieśnikami.

Uroczy wózek drewniany dla lalek. Dziewczynki będą zachwycone możliwością przewożenia swoich pluszaków i lalek po domu oraz po ogrodzie. Solidne i bezpieczne wykonanie.

Dziecko może pobudzić wyobraźnie i zaprojektować miasto pełne budynków, samochodów i drzewek. W zestawie mata i aż 160 elementów.