Twoje dziecko staje się coraz bardziej dorosłe i zaczyna już swoją przygodę ze szkołą? W takim razie musisz je do tego dobrze przygotować. W końcu pierwsze dni nauki bywają nie tylko ekscytujące, ale również stresujące — tym bardziej, jeżeli dziecko nie zna pozostałych uczniów i nauczycieli. W takiej sytuacji pozwól maluchowi zabrać zabawki do szkoły, dzięki temu na pewno poczuje się pewniej. Ważne jest tylko to, aby przedmiot nie rozpraszał, więc sprawdź, jakie zabawki poradzą sobie z tym zadaniem.

Jakie zabawki zabrać do szkoły?

Wybór odpowiedniej zabawki do szkoły wcale nie jest prosty. W końcu musi spełniać kilka kryteriów — najlepiej, aby można ją było łatwo wyprać po powrocie do domu, nie była zbyt ciężka i duża. Dzięki temu dziecko bez problemu zapakuje ulubioną zabawkę do plecaka, a przy tym wcale tego nie odczuje. Ważne jest również to, żeby dziecko faktycznie polubiło tę zabawkę, gdyż w ten sposób będzie czuło się przy niej pewniej i bezpieczniej. W sklepie Tutula znajdziesz wiele zabawek, które ułatwią dzieciom pierwsze dni w szkole, więc warto je u nas zakupić. Dlatego przekonaj się, którą najlepiej zapakować do tornistra.

Ukochana przytulanka

Nie ma drugiej takiej zabawki, jak ulubiona przytulanka, która zapewni dziecku poczucie bezpieczeństwa, a przy tym pocieszy w trudniejszych chwilach. Dzięki niej nawet w chwili tęsknoty dziecko poczuje, że ma ze sobą cząstkę domu. Poza tym przytulanka jest odpowiednia zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek bez względu na wiek. Zwróć również uwagę na fakt, iż takie zabawki do szkoły są bardzo popularne, więc stanowią bezpieczną opcję, która na pewno zaciekawi także pozostałych uczniów.


Szybki pojazd

Twoje dziecko uwielbia bawić się samochodami? Zatem koniecznie zapakuj taką zabawkę do jego tornistra. Dzięki niej uczeń nie tylko się ucieszy, ale również bez problemu zaangażuje pozostałe dzieci do wspólnej zabawy. Wtedy Twój maluch na pewno szybko zdobędzie nowych znajomych. Pamiętaj tylko o tym, by samochód miał odpowiednią wielkość — nie powinien być zbyt duży, bo zajmie wiele miejsca w plecaku. Natomiast mały pojazd może się łatwo zgubić, ale za to będzie lekki.

Ulubiona lalka

 

Kolejnym przykładem bardzo popularnej zabawki do szkoły jest lalka. W końcu naprawdę wiele dzieci nie wyobraża sobie pierwszych dni nauki bez tej ulubionej towarzyszki. Dlatego warto pozwolić, by dziecko zabrało ją ze sobą.Wśród dziewczynek to może być znakomity sposób, aby zyskać nowe koleżanki oraz tematy do rozmów.


Sprawdzone puzzle

Doskonałym pomysłem na zabawkę do szkoły są puzzle. W końcu nie tylko mają wartość edukacyjną, ale przy okazji skutecznie skupiają uwagę dziecka na dopasowywaniu poszczególnych elementów, co na pewno je odstresowuje i pozwala zapomnieć o nowej sytuacji. Poza tym w trakcie układania puzzli może zaangażować się również sąsiad lub sąsiadka z ławki, dzięki czemu dzieci bardzo szybko przełamują pierwsze lody, a to jest najlepsza droga do znalezienia pierwszych szkolnych przyjaźni.