Warto już od najmłodszych lat uczyć dzieci sprzątać. Jednak, zamiast robić z tego przymus, co może maluchy skutecznie zniechęcić, lepszym rozwiązaniem stanie się połączenie zabawy ze sprzątaniem. Przygotowaliśmy kilka porad, jak nauczyć dziecko sprzątać, a także wskazaliśmy zabawki do nauki sprzątania dla dzieci, które uczą oraz bawią.

Nauka sprzątania dla chłopców i dziewczynek – dlaczego warto?

Pamiętaj, czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał! Zatem nie trać czasu i ucz pozytywnych nawyków już od najmłodszych lat. W tym oczywiście znakomicie pomogą zabawki, np. zestawy do sprzątania. Na przestrzeni lat przyjęło się, że to raczej prezent czy po prostu zabawka skierowana dla dziewczynek. Jednak nic bardziej mylnego! Naukę sprzątania wokół siebie, dzielenia się obowiązkami i wspólnego zarządzania gospodarstwem domowym warto rozpocząć już w wieku dziecięcym. Dzięki temu stanie się to całkiem naturalne zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. W przyszłości Twoje dziecko na pewno podziękuje Ci za to, że poprzez zwykłe zabawy nauczyło się tak wielu czynności, że dziś jest samodzielne i odpowiedzialne za swój dom.

Jakie zabawki do nauki sprzątania dla dzieci warto wybrać?

W naszym sklepie internetowym Tutula oferujemy zabawki, które nie tylko wywołują uśmiech na twarzy dziecka, ale też dbają o jego prawidłowy rozwój. Odkryj zabawki, które pomogą Twojemu maluchowi w nauce sprzątania i wykonywania różnych obowiązków domowych.

Drewniany zestaw do sprzątania z akcesoriami

Naszą pierwszą propozycją, która przy okazji wzbudza największe zainteresowanie, jest drewniany zestaw do sprzątania. Zaprojektowany w neutralnych, szarych odcieniach, dzięki czemu z powodzeniem możesz podarować go zarówno chłopcu, jak i dziewczynce. Poza tym warto podkreślić, że zestaw został wykonany z drewna, co sprawia, że jest solidny i ekologiczny.

W zestawie dostępny jest mop, szufelka, miotełka i miotła, a także wózek na kółkach, aby dziecko mogło zabrać ze sobą zabawkę, gdziekolwiek chce i przy okazji pomóc w sprzątaniu swoim rodzicom.

Drewniany zestaw do sprzątania z odkurzaczem XXL

Chcesz podarować swojemu dziecku zabawkę, dzięki której skutecznie nauczy się sprzątać, a przy tym będzie mieć wiele frajdy? Zatem koniecznie postaw na ten zestaw. Jest odrobinę droższy od modelu, który został opisany powyżej, ale z drugiej strony posiada znacznie więcej elementów. Dzięki temu maluch będzie w stanie nie tylko uczyć się, jak zamiatać, czyścić na mokro podłogę, ale też odkurzać. Zabawa w dom i nauka praktycznych umiejętności jeszcze nigdy nie sprawiała dzieciom tyle przyjemności.

Zestaw do sprzątania Kids Concept

Szukasz czegoś tańszego na sam początek? W takim razie ten zestaw sprawdzi się wybornie. Zawiera on solidną miotłę oraz zmiotkę. Oba przedmioty zostały wykonane z drewno, co sprawia, że są ekologiczne. Wielkość tych przedmiotów jest dostosowana do dzieci powyżej 3. roku życia. Od teraz Twoje dziecko będzie mogło naśladować Cię i uczyć się, jak prawidłowo sprzątać.