Nauka liczenia zazwyczaj sprawia dzieciom największy problem, co niestety ma spory  wpływ na to, jakie będą miały nastawienie do matematyki w kolejnych latach. Dlatego warto już od najmłodszych lat rozwijać w dzieciach miłość do królowej nauki. Jak? Otóż skorzystaj z pomocy tej najskuteczniejszej metody, czyli łączenia zabawy z nauką.

5 zabawek do nauki liczenia, które pomagają w polubieniu matematyki

Matematyka nie jest trudna, a do tego rozwija wyobraźnię przestrzenną, logiczne myślenie i ułatwia codzienne funkcjonowanie. Najważniejsze jest to, aby ją zrozumieć i polubić. Dlatego już teraz możesz pomóc swojemu dziecku w nauce liczenia. Wybierz dla niego przynajmniej jedną z zabawek, które zaproponowaliśmy i zacznijcie niesamowitą przygodę z matematyką. Wszystkie zabawki do liczenia, które przedstawiamy, możesz zakupić przez Internet w sklepie Tutula.

Klocki matematyczne

To jeden z hitów, który pomaga w skutecznym uczeniu się, jak prawidłowo dodawać, odejmować, mnożyć, a nawet dzielić. Zabawka składa się z drewnianych, ekologicznych i kolorowych klocków o przyjaznym wyglądzie. Warto zatrzymać się na moment przy klockach, gdyż mogą one składać się z cyferek, kropek czy znaków matematycznych. Maluch na początku może liczyć kropki i uczyć się odejmować lub dodawać. Jednak z czasem warto podnosić poprzeczkę, aby efektywnie zwiększać zakres wiedzy dziecka.

Ciekawą i dość podobną alternatywą jest tablica magnetyczna z literkami i cyframi.

Liczydło

Liczydło to absolutna konieczność, kiedy chcesz nauczyć malucha, jak liczyć bądź w ogóle rozpoznawać cyfry. Dzisiejsze liczydła są już bardziej rozbudowane niż kiedyś. Dzięki wyjmowanym cyferkom można tworzyć proste równania i wspomagać się kulkami, aby mieć pewność, jaki jest poprawny wynik.

Poza tym ta zabawka jest na tyle solidna, że dziecko zyska możliwość zabawy na podwórku i tam łączenia przyjemności z nauką liczenia.

Drewniany sorter samochód z cyferkami i cymbałkami

Jeśli szukasz zabawki, dzięki której maluch nauczy się odróżniać cyferki i ich kształty, to drewniany samochód, będzie świetną opcją. To rozwiązanie dobre zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Wyraziste kolory i zamontowane cymbałki gwarantują sporo frajdy i skłaniają do rozwijania kreatywności. Z boku auto posiada też wyjmowane cyferki i znaki matematyczne, dzięki którym możesz nauczyć malucha, jak wyglądają cyfry od 0 do 9 i dalej. Dzięki układaniu klocków dziecko ćwiczy umiejętności manualne, a przy tym zaczyna odróżniać, jak wygląda konkretna cyferka.

Drewniane klocki edukacyjne

Ciekawą zabawką do nauki liczenia są też drewniane klocki. To świetna opcja, która nie pozwala na nudę. Z jednej strony klocki świetnie sprawdzają się do budowania kreatywnych budowli, ale też na swoich bokach mają poprzyklejane cyferki, literki, różne obrazki czy znaki matematyczne. Dzięki temu możesz dosłownie połączyć tutaj zabawę z nauką i krok po kroku wtajemniczyć malucha w świat cyferek, liczenia, ale też oswoić go z alfabetem i tworzeniem słów.

Z czasem możesz też zacząć uczyć dziecko odczytywania godzin z zegara i wtedy świetnie też sprawdzi się nasz zegar drewniany, który wygląda naprawdę uroczo i pomaga w nauce.