Szukasz zabawek dla dzieci, które pozytywnie wpływają na ich rozwój? W takim razie mamy kolejną ciekawą propozycję – chodzi tutaj o zabawki do ciągnięcia dla dzieci. Od dawna cieszą się sporą popularnością. Empatia, odpowiedzialność, motoryka, precyzja – to tylko kilka przykładowych korzyści, przekonujących rodziców do tego, że warto podarować dziecku zabawki do ciągnięcia. Sprawdź, już teraz, dlaczego je polecamy, a także zwróć uwagę na kilka chętnie kupowanych modeli, które na pewno przypadną do gustu Twojemu dziecku.

Dlaczego warto podarować dziecku zabawki do ciągnięcia?

Bardzo często zabawki do ciągnięcia swoim wyglądem i kształtem przypominają zwierzaki. Dzięki takiej zabawce dziecko uczy się odpowiedzialności, ale też troski. W końcu wyobraża sobie, że jego zabawka do ciągnięcia, to tak naprawdę zwierzak. Zatem to wspaniała nauka dbania o psa lub kota jeszcze przed zaadoptowaniem pupila.

Inną grupą zabawek do ciągnięcia są np. pojazdy takie jak pociągi lub samochodziki. Szczególnie chłopcy od najmłodszych lat lubią wozić takie zabawki za sobą. W ten sposób uczą się precyzji, motoryki, ale przy tym pozytywnie wpływa to na ich wyobraźnię, gdyż tworzą historię podczas zabawy.

Nie zapomnij też o tym, że istnieje jeszcze jedna grupa zabawek do ciągnięcia dla dzieci, a chodzi tutaj o wozy drabiniaste. Doskonale sprawdzają się do przewożenia ulubionych zabawek do innego pomieszczenia lub też na podwórko przed domem.

Jakie zabawki do ciągnięcia warto wybrać dla dzieci?

W naszym internetowym sklepie internetowym Tutula możesz znaleźć różnego typu zabawki do ciągnięcia. Szczególnie polecamy te modele:

To wspaniały piesek do ciągnięcia na kółkach ze sznureczkiem. Doskonale sprawdza się do przytulania i do zabawy również poza domem. Zastosowano tutaj specjalny materiał, który ma łudząco imitować psią sierść.

Ten przepiękny konik może spełniać kilka funkcji. Z jednej strony dziecko może wyprowadzić go na spacer po domu lub po ogródku, ale też posłuży jako konik na biegunach, ale koniecznie pod opieką rodzica. Tego typu zabawka do ciągnięcia uczy równowagi i motoryki.

Kolejną milutką w dotyku zabawką do ciągnięcia jest krówka Hubert. Świetnie sprawdzi się do przytulania lub też do nauki odpowiedzialności przed przygarnięciem psa bądź też kota do Twojej rodziny. Krówka jest mała, urocza i przeznaczona dla dzieci już od 6. miesiąca życia.

Tym razem przedstawiamy drewnianą zabawkę do ciągnięcia w kształcie krokodyla. Jest wytrzymała, więc świetnie sprawdzi się jako towarzysz podczas spacerów. Tego typu zabawka do ciągnięcia dla dzieci najlepiej sprawdzi się dla maluchów powyżej 1. roku życia.

Ciekawą alternatywą może być też drewniany wóz. Dziecko może usiąść w jego wnętrzu lub też włożyć do środka zabawki i przenieść je w wybrane miejsce. W pokoju posłuży jako dodatkowe miejsce do przechowywania zabawek.