Nie wszystkie dzieci od razu stają się zgraną paczką, która chętnie spędza wspólnie czas. Wśród braci czy sióstr nie raz dochodzi do zazdrości o uwagę rodziców, kłótni czy nawet do bójek. Jednak to nie musi dotyczyć również Twoich dzieci. Wystarczy, że odrobinę im pomożesz. Jak? Podaruj maluchom zabawki, które zintegrują Twoje pociechy i sprawią, że będą świetnie się razem bawiły.

Jakie zabawki dla rodzeństwa warto wybrać? 6 propozycji

W rodzeństwie siła i wsparcie, dlatego już od najmłodszych lat naucz swoje dzieci tego, jak ważne jest trzymanie się razem. W jaki sposób? Oczywiście poprzez zabawę! Specjalnie dla Twojej radosnej gromadki przygotowaliśmy spis kilku świetnych zabawek, które wspaniale zaangażują rodzeństwo do wspólnej zabawy. Jeśli to możliwe i bezpieczne daj swoim dzieciom trochę przestrzeni, aby poniosła ich wyobraźnia.

Propozycja 1 – MINI RANCHO - ZABAWKA MONTESSORI

To świetna opcja dla dzieci, które lubią spokojną zabawę w jednym miejscu. Mini ranczo pozwala na pobudzenie wyobraźni i zarządzanie farmą ze zwierzątkami takimi jak koniki, krówki, owieczki czy kotki. Tutaj nie ma żadnych zasad, więc Twoje dzieci same powinny wymyślić przebieg tej zabawy, co jest przecież dodatkową frajdą.

Propozycja 2 – Drewniany garaż parking z windą + autka

Masz dwójkę lub trójkę chłopców? W takim razie postaw na klasykę, czyli na samochody! Świetnym wyborem dla chłopców, którzy uwielbiają taką zabawę będzie dostępny w naszym sklepie internetowym Tutula drewniany parking z garażem, stacją paliw, myjnią, windą i czterema samochodzikami oraz helikopterem. Wyścigi lub po prostu zjeżdżanie z góry na dół to świetna zabawa dla kilkulatków.

Propozycja 3 – Drewniane klocki

Kolejną propozycją dla rodzeństwa są drewniane klocki. To propozycja, która sprawdzi się już od ok. 2 roku życia. Kup jeden lub 2 zestawy klocków i zapewnij dzieciom sporą przestrzeń do zabawy, a przekonasz się, że już wkrótce zaczną wspólnie budować kreatywne budowle.

Propozycja 4 – Gra zręcznościowa łowienie rybek

To świetna gra dla dzieci powyżej 3. roku życia. Maluchy mogą poczuć się jak podczas prawdziwego wędkowania. W zestawie znajdują się 2 wędki, więc będzie to rozwiązanie dla dwójki dzieci – koniecznie o tym pamiętaj!

Propozycja 5 – Gra logiczna Do góry nogami

Tradycyjne gry są świetnym sposobem na nudę i integrację rodzeństwa. Tym razem proponujemy grę logiczną, która z jednej strony gwarantuje dobrą zabawę, ale przy okazji też poprawia koncentrację, pamięć oraz motorykę. Gra przeznaczona nawet dla 4 osób i zalecana jest dla dzieci powyżej 4. roku życia.

Propozycja 6 – TODDLEROAD METROPOLIS zestaw do budowania ulic

Ta zabawka świetnie sprawdza się dla chłopców, choć być może również dziewczynkom przypadnie do gustu. Cała frajda polega na tym, że przy pomocy różnych elementów, które wchodzą w skład zestawu, trzeba zbudować drogę. Ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia. Później droga świetnie sprawdzi się do jazdy autkami, które trzeba dodatkowo zakupić. Gra przeznaczona dla dzieci już od 1. roku życia, więc rodzeństwo w różnym wieku może miło bawić się razem.