Wybierając zabawki dla przedszkolaków, koniecznie zwróć uwagę na to, czy zapewniają one jakąś wartość edukacyjną. Najlepiej, aby łączyły przyjemne z pożytecznym, bo sprawi to, że dziecko chętniej będzie po nie sięgało, a przy tym nauczy się wielu przydatnych rzeczy. Poznaj kilka naszych propozycji, aby wybrać najlepsze zabawki dla przedszkolaków.

5 zabawek dla przedszkolaków, które uczą i bawią

Jak dziś określisz wartościową zabawkę? To taka, która pobudza wyobraźnię, budzi chęć do nauki, jest ekologiczna, bezpieczna, a najlepiej też ćwiczy zdolności manualne. Nic w tym dziwnego, że znalezienie idealnej zabawki dla przedszkolaka wcale nie jest takie proste. Na szczęście postaraliśmy się dodać do oferty sklepu internetowego Tutula propozycje, które znakomicie przypadną do gustu przedszkolakowi i będą dostosowane do jego wieku. Oto one:

Tablica manipulacyjna w postaci kalendarza

Tablice manipulacyjne kojarzą Ci się z takimi skierowanymi dla młodszych dzieci? Wszystko zależy oczywiście od tego, na jaki model się zdecydujesz. Ciekawą opcją dla maluchów w wieku 5-6 lat jest kalendarz magnetyczny. Dzięki niemu dziecko jednocześnie nauczy się odczytywać godziny, ale też pozna podstawowe pojęcia związane z czasem w języku angielskim.

Hulajnoga

Zapanował prawdziwy szał na punkcie hulajnóg elektrycznych. Jednak dla przedszkolaka znacznie lepszym rozwiązaniem będzie tradycyjny model, wymagający użycia siły nóg. Ciekawą i stosunkowo tanią propozycją jest Hulajnoga Scooter Boogie Black, którą możesz zakupić w naszym sklepie internetowym. Lekka, ale stabilna konstrukcja zapewni maluchowi wiele godzin wyśmienitej zabawy.

Tablica kredowo-magnetyczna

6-latek na pewno niejednokrotnie będzie pisał i rysował na tablicy w przedszkolu, dlatego możesz podarować mu przenośną tablicę także do domu. Z jednej strony świetnie zastąpi standardowe rysowanie na kartce, ale też będzie strzałem w dziesiątkę podczas nauki pisania, liczenia czy poznawania języka obcego. Szczególnie warto wybrać dwustronną tablicę edukacyjną kredowo-magnetyczną, gdyż daje jeszcze więcej możliwości zabawy.

Drewniane klocki

Nie zapomnij o tym, że zabawki dla przedszkolaków nie powinny być nastawione jedynie na edukację. Pozwól swojemu dziecku uwolnić swoje nieograniczone zasoby wyobraźni. Znakomicie pomoże w tym zestaw drewnianych klocków z matą, przedstawiającą tor wyścigowy. Maluch będzie mógł stworzyć miasteczko, po którym później będzie ścigać się drewnianymi samochodzikami.

Przeplotka

Zabawki nie jedno mają imię. Jeśli Twoje dziecko lubi bawić się w ciszy, lub też wręcz przeciwnie ma problem z wyciszeniem, to koniecznie podaruj mu przeplotkę. Dostępna jest ona w wielu wzorach i kształtach. Z jednej strony pobudza kreatywność, ćwiczy zdolności motoryki małej i wspaniale uspokaja. Nie da się ukryć, że szczególnie przypada do gustu dziewczynkom.

To zaledwie kilka przykładowych zabawek dla przedszkolaków, jakie możesz zakupić dla swojego dziecka. W dodatku większość z nich zakupisz u nas za mniej niż 100 zł.