Chcesz kupić zabawkę dla niemowlaka? Nie jest to proste zadanie. W końcu najważniejsze jest dopasowanie jej do etapu rozwoju dziecka. Sprawdź, jakie są obecnie najpopularniejsze zabawki dla niemowląt i o czym koniecznie trzeba pamiętać w trakcie ich kupowania.

Zabawki a etap życia dziecka

Noworodki nie bawią się zabawkami. Jednak i tak bardzo chętnie kupujemy je dla nich. Jednak zazwyczaj pełnią one funkcję dekoracyjną, np. zdobią pokój dziecięcy lub też jednocześnie wspomagają spokojny sen dziecka.

Z kolei maluch między 3 a 6 miesiącem życia potrzebuje zabawki, w którą będzie mógł bawić się na swój sposób, np. uderzać w nią lub też stukać. Kiedy dziecko zacznie siadać, zabawka powinna być dostosowana do nowej umiejętności. Maluchy w tym wieku uwielbiają coś przekładać, ściskać, ale też przytulać i ciągnąć.

Zabawki dla niemowląt – jakie wybrać?

Przygotowaliśmy kilka przykładowych zabawek dla niemowląt, które warto zakupić w naszym sklepie Tutula. Być może zainspirują Cię, gdy chcesz podarować coś praktycznego dziecku. Oto ciekawe zabawki dla niemowląt:

  • Maty edukacyjne – model należy dopasować do wieku dziecka i aktualnych umiejętności. Szczególnie popularne są dwa produkty – Yookidoo duża mata edukacyjna oraz Baby Gym różowa mata edukacyjna.
  • Poduszki do przytulania – poduszki nie sprawdzają się dla noworodków, ale już dla niemowlaków jak najbardziej. Dobrym wyborem będzie mała poduszka przytulanka Gwiazdka.
  • Maskotki pluszowa – sympatyczna zabawka, która została wykonana z miłego w dotyku materiału, szybko może stać się ulubionym towarzyszem dziecka. Maskotka pluszowa słoń szary to nasza propozycja, gdyż z jednej strony wygląda uroczo, ale też zwiększa poczucie bezpieczeństwa.
  • Szumiąca przytulanka – niemowlak lubi czuć bicie serca, bo ten dźwięk go uspokaja i utula do snu. Dzięki temu, że dziecko otrzyma zabawkę taką jak Szumiąca przytulanka królik, poczuje się bezpiecznie i na pewno szybko zaprzyjaźni się z nowym przyjacielem. Inną zaletą jest też to, że z zabawki może wydobywać się kołysanka, która skutecznie ukoi malucha do snu.
  • Zabawka sensoryczna – dbanie o prawidłowy rozwój dziecka już od pierwszych chwil jego życia jest bardzo ważne. Dlatego też koniecznie podaruj mu zabawkę sensoryczną Dolce Safari 4w1. Doskonale pobudza takie zmysły jak słuch, dotyk oraz wzrok, ale też sprawdzi się jako przytulanka i gryzak w trakcie ząbkowania.

Zasady kupowania zabawek dla niemowląt

Czarno-białe elementy

Gdy kupujesz zabawki dla niemowlaków, to koniecznie wybierz takie, które posiadają czarne lub też białe elementy. Dzięki temu maluch poniżej 3 miesiąca życia będzie w stanie skuteczniej skupić się na zabawce i na pewno chętnie po nią sięgnie.

Bezpieczeństwo

Najważniejsze jest oczywiście to, by zabawki dla niemowlaków były wykonane z bezpiecznych materiałów. Lepiej zapłać więcej za zabawkę z certyfikatem jakości i sprawdź, dla ilu miesięcznego dziecka jest ona zalecana.

Zadbaj o rozwój

To nie koniec zasad, gdyż warto wybrać też zabawki dla niemowlaków, które pomagają maluchom prawidłowo się rozwijać. Niezawodne są zabawki sensoryczne, gdyż stymulują dziecko już od pierwszych miesięcy jego życia.