Im dziecko robi się starsze, tym trudniej kupić dla niego dobry, ale co najważniejsze trafiony prezent. W dodatku każda dziewczynka jest inna — jedna w tym wieku jeszcze bawi się lalkami, inna szaleje na punkcie ulubionego zespołu muzycznego, a jeszcze inna szuka swoich pasji. Dlatego tym razem publikujemy 4 zabawki dla dziesięciolatek. Sprawdź, jakie przypadną do gustu dziewczynce, którą chcesz obdarować.

Idealne zabawki dla dziesięciolatki, które warto dać na prezent

Instrumenty muzyczne

10 lat to dobry wiek, aby zarazić dziecko miłością do muzyki. Dlatego już teraz na urodziny, imieniny czy na święta możesz podarować instrument muzyczny. Nie ma sensu od razu inwestować w perkusję czy fortepian, jeśli nie masz pewności, czy dziecko połknie tego przysłowiowego bakcyla. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem na początku będą proste instrumenty typu cymbałki, tamburyn, dzwoneczki, flet lub gitara klasyczna.

Pamiętaj, że muzyka znakomicie rozwija kreatywność, logiczne myślenie oraz do tego wszystkiego uwrażliwia.

Gry logiczne

Zabawki dla dziesięciolatki powinny już nie tylko relaksować czy wywoływać uśmiech na twarzy, ale też rozwijać intelektualnie. Dlatego strzałem w dziesiątkę będą gry planszowe i puzzle. Najlepszą opcją są gry logiczne, które zmuszają do myślenia, ale nadal są dostosowane do wieku dziewczynki. Wybór gier logicznych jest naprawdę spory. Jednak dla dziesięciolatki warto wybrać, np. domino, chińczyk, gry memory czy chińskie warcaby.

Zresztą gry wywołują też zdrową rywalizację i pozwalają miło spędzić czas w towarzystwie rodziny bądź koleżanek i kolegów.

Domek dla lalek

Szczególnie dziesięciolatki, które mają młodsze rodzeństwo dłużej bawią się lalkami i chętnie spędzają czas w taki sposób. Jeśli widzisz u swojej córki czy dziewczynki, którą chcesz obdarować nadal zamiłowanie do zabawy lalkami, to postaw właśnie na taki prezent. Znakomitą opcją będą drewniane domki dla lalek, które możesz już teraz zakupić w sklepie Tutula. Nie tylko są proekologiczne, co ma coraz większe znaczenie także dla dziesięciolatek, ale też dają sporą frajdę oraz stanowią niesamowitą ozdobę każdego dziewczęcego pokoju.

Sztaluga do malowania

Wśród zabawek dla dziesięciolatki nie może zabraknąć zestawów dla prawdziwych artystek. Wybór jest ogromny. Znakomitą opcją będą kredowe tablice, po których dziecko może rysować, ale też utrwalać wiedzę zdobytą w szkole — pisać czy liczyć zadania matematyczne. W końcu zabawki dla dziesięciolatki powinny łączyć pożyteczne z przyjemnym. Niezastąpione będą także sztalugi z całą masą artykułów malarskich — farb, pędzli, wałków, szablonów oraz bloków papieru. Nie dość, że dziewczynka kreatywnie spędzi czas, to także rozwinie umiejętności artystyczne. Kto wie, być może ten jeden prezent całkowicie odmieni jej życie i sprawi, że zamarzy o tym, aby zostać słynną artystką.

Jak już pisaliśmy każde dziecko jest inne, dlatego, gdy kupujesz zabawki dla dziesięciolatki, koniecznie spędź wcześniej z nią trochę czasu i porozmawiaj o jej aktualnych zainteresowaniach. To klucz do tego, aby kupić zabawkę, która wywoła uśmiech na jej twarzy.