Zastanawiasz się, jakie zabawki dla dzieci 9-12 miesięcy będą bezpieczne, komfortowe, a przy tym również rozwijające? Szczególnie w tym wieku dobranie odpowiednich zabawek do wieku dziecka nie jest takie proste. Musisz zwrócić uwagę na kształt, wielkość, rodzaj wykorzystanego materiału i certyfikaty jakości, które potwierdzają bezpieczeństwo zabawek. Sprawdź, jakie zabawki polecamy dla maluszków w wieku 9-12 miesięcy.

Na co warto zwracać uwagę, wybierając zabawki dla dzieci 9-12 miesięcy?

To dobry moment na to, aby uaktywnić dziecko. Świetnym pomysłem będzie zachęcenie maluszka do ruchu. To ten moment życia, kiedy dziecko może zacząć podejmować pierwsze próby raczkowania. Maluszek jeszcze nie chodzi, ale staje się coraz bardziej zainteresowany domem i tym, co się w nim znajduje.

Podczas kupowania zabawek należy szczególną uwagę zwracać na ich kształt, kolor i wielkość. Najlepiej, aby zabawki dla dzieci 9-12 miesięcy były wykonane w żywych i przyciągających uwagę kolorach. Zresztą nie tylko kolory angażują dzieci do działania. Świetnie sprawdzają się też zabawki z dźwiękiem i z miękkiego materiału, takiego jak lalka pluszowa Alpaka.

Należy uważać na to, aby kupowane zabawki nie zawierały małych, twardych i ostrych elementów, które mogłyby stanowić zagrożenie dla dziecka. Pamiętaj, że to ten moment życia dziecka, kiedy poznaje faktury i kształty, a często wykorzystuje do tego nie tylko swoje paluszki, ale też buzię i rosnące ząbki.

Jakie zabawki dla dzieci 9-12 miesięcy warto kupić?

W naszym sklepie internetowym Tutula zgromadziliśmy wytrzymałe, bezpieczne i ekologiczne zabawki, które dostosowane są do różnego wieku dzieci. Oto naszym zdaniem najlepsze zabawki dla dzieci 9-12 miesięcy.

Mata edukacyjna dla najmłodszych

Pierwszą naszą propozycją dla dzieci 9-12 miesięcy jest mata edukacyjna. Dobrym wyborem będzie konkretnie mata Yookidoo Mata Edukacyjna Gymotion Activity, którą znajdziesz w naszej ofercie. Wspaniałe kolory, zawieszone przytulanki i grzechotki oraz wygodna mata – wszystko to sprawia, że maluszek może aktywnie i bezpiecznie spędzać czas, a nawet wypoczywać. Dobrą alternatywą będzie też stojak/ mata edukacyjna Baby Gym.

Szumiś, usypiacz

Szukasz bezpiecznej przytulanki dla dziecka 9 miesięcy i lekko więcej? W takim razie najlepszym wyborem będzie usypiacz, np. Szumiś Lily. Mięciutki materiał sprawia, że dziecko może przytulić się do zabawki. Jednak nie zapomnij o tym, że szumiś ma znacznie więcej do zaoferowania. Dzięki wydobywaniu szumiącego dźwięku może pomóc dziecku w wyciszeniu się, szybkim zaśnięciu, a do tego zabawkę możesz obsługiwać przy pomocy smartphona.

Zabawki sensoryczne

Maluszki poniżej pierwszego roku życia mogą mieć swoje zabawki. Doskonałym przykładem będą tutaj nasze zabawki sensoryczne Safari 4w1. To z pozoru zwykłe maskotki w kreatywnej formie, ale tak naprawdę doskonale rozwijają zmysły dziecka, takie jak słuch, dotyk i wzrok.

Jesteśmy pewni, że teraz już wiesz, jakie zabawki dla dzieci 9-12 miesięcy będą strzałem w dziesiątkę!