Gotowanie pobudza kreatywność, odpręża i pozwala dbać o siebie i swoje zdrowie. Jednak do tego wszystkiego może sprawiać wiele frajdy. Warto zatem zarazić dziecko miłością do gotowania już od najmłodszych lat. Jak? Kupując dla niego drewnianą kuchnię zabawkową i szereg innych elementów. Udowodnij dziecku, że zabawa w gotowanie nigdy się nie nudzi.

Zabawa w gotowanie – dlaczego warto?

Chcesz, aby Twoje dziecko umiało gotować, ale boisz się, że stanie mu się krzywda w trakcie pichcenia z Tobą? Gorące zupy, ogień, gaz, ostre noże itd. to niezbyt bezpieczne otoczenie dla Twojego malucha. Jest na to znakomite rozwiązanie. Jakie? Twoje dziecko może gotować to samo co ty i to w tym samym czasie, ale przy pomocy swoich zabawek.

Naucz dziecko, jak w przyszłości być bardziej samodzielnym, odpowiedzialnym i uchroń je przed zagrożeniami, jakie mogą go spotkać w kuchni.

Jak widzisz, zabawa w gotowanie gwarantuje wiele frajdy, ale przede wszystkim staje się świetną lekcją życia. W dodatku pobudza wyobraźnię, bo maluch może tworzyć historie, spędzać czas z Tobą lub z rówieśnikami czy z rodzeństwem, a nawet uczyć się sprzątać.

Jednak koniecznie wybieraj jedynie bezpieczne, certyfikowane i najlepiej drewniane zabawki. Możesz je zakupić np. w sklepie Tutula.

Zabawa w gotowanie – zabawki, które Twoje dziecko po prostu musi mieć

Drewniana kuchnia dla dzieci z wyposażeniem

Nie da się gotować bez kuchni, piekarnika, szafek czy zlewu. Dlatego, by Twoje dziecko mogło naprawdę odwzorować to, co robisz, to musi mieć swoją drewnianą kuchnię. W naszej ofercie mamy sporo różnych modeli, więc na pewno znajdziesz taką, która spełni Twoje wymagania pod względem ceny i designu. Zwróć jednak szczególnie uwagę na modele z wyposażeniem, aby uatrakcyjnić zabawę i zaoszczędzić.

Ciekawą alternatywą może być też zestaw do grillowania dla dzieci.

Drewniane warzywa i owoce do krojenia

Nauka krojenia może być prosta i bezpieczna. Wystarczy, że wybierzesz dla swojego dziecka specjalny drewniany zestaw, który na pewno nie zrobi krzywdy Twojemu maluchowi. Produkt zawiera różne owoce i warzywa, aby dziecko mogło poznać przy okazji ich kształty, drewniany nóż oraz deskę do krojenia. Na środku każdego warzywa znajduje się miejsce do krojenia.

Drewniany zestaw kanapka

Robisz śniadanie, a dziecko chce Ci pomóc? Zatem sprezentuj mu drewniany zestaw kanapkowy, składający się z kromek chleba, sadzonego jajka, sera żółtego czy plasterków pomidora oraz noża i deski. Drewniane kanapki wyglądają naprawdę przepysznie.

Akcesoria do zabawy w gotowanie

W sklepie Tutula możesz znaleźć jeszcze wiele innych kolorowych i drewnianych elementów, które sprawią, że zabawa w gotowanie stanie się jeszcze lepsza. Oto kilka naszych propozycji:

Przekonaj dziecko, że zabawa w gotowanie to świetny sposób na spędzenie czasu.