Prawdziwa wyprawka dla dziecka powinna zawierać wiele funkcjonalnych elementów. Tym razem zwrócimy uwagę na to, do czego przydają się otulacze — rożki, śpiwory czy kokony. Szukasz sposobu na to, aby maluszek szybciej zasnął? Zatem koniecznie musisz zakupić te przedmioty!

Dlaczego otulanie jest takie ważne?

Już nasze babcie wiedziały, jak ważne jest to, aby dziecko było odpowiednio otulone. Szczególnie chodzi tutaj o niemowlaki. Obecnie ta metoda znów stała się bardzo często stosowana. Na czym tak naprawdę polega otulanie? Według specjalistów w tej kwestii:

„Otulanie polega na owinięciu dzidziusia tak, by jego rączki znajdowały się, jak najbliżej tułowia, a ich ruchy pozostały ograniczone. Dziecko owija się, pomijając głowę i szyję, zawsze w pozycji na pleckach”.

Niebieskie Pudełko, https://niebieskiepudelko.pl/otulanie-niemowlat/

Dziecko w ten sposób ma czuć się swobodnie, a przy tym taki otulacz przyczynia się do wielu pozytywnych zjawisk, takich jak:

  • poczucie bezpieczeństwa,
  • wyciszenie i uspokojenie,
  • szybsze zasypianie oraz dłuższy sen,
  • zmniejszenie płaczliwości i niepokoju u dziecka, a nawet ograniczenie występowania kolki.

Elementy wyposażenia, które możesz wykorzystywać do otulania https://www.tutula.pl/upload/sklepp/blog/KOKON-NIEMOWLECY-VELVET-ZAJACZKI-NA-MORELOWYM-JASNY-SZARY_[3129]_1200.jpgdziecka

Kiedy wybierzesz odpowiednie przedmioty do otulania, to docenisz też, że możesz znacznie łatwiej i pewniej podnieść oraz nosić dziecko. Dzięki bogatej ofercie sklepu Tutula znajdziesz tutaj otulacze, rożki i wiele innych modeli, które pomogą Ci w prawidłowym i skutecznym otuleniu Twojego malucha.

Otulacz dla dziecka — jaki kupić?

Istnieje wiele rodzajów otulaczy, które możesz wykorzystać do otulania swojego maluszka. Dopasuj odpowiedni model do miejsca, gdzie chcesz go wykorzystać, np. śpiworek do wózka idealnie sprawdzi się podczas spacerów, a gdy chcesz nosić dziecko na rękach, przydatnym rozwiązaniem będzie kokon — zimą i jesienią, czy pieluszka bambusowa — latem. Dobrym pomysłem jest też śpiworek z nogawkami lub bez nich, w którym dziecko może przyjemnie przespać noc — bez kręcenia się i przegrzewania. Zawsze wybieraj taki otulacz dla dziecka, który ułatwi Ci opiekę oraz podniesie komfort i bezpieczeństwo maluszka.

Rożek dla dziecka — jaki powinien być?

Podczas kupowanie rożka dla dziecka zwróć uwagę na to, żeby producent wykorzystywał miękkie oraz puszyste materiały. Do tego niezwykle istotna jest jakość rzepy, która pozwala na prawidłowe otulenie dziecka. Potwierdzeniem mocnej jakości będą na pewno certyfikaty jakości, które mają produkty ze sklepu Tutula. Zwróć też uwagę na to, czy dziecko w trakcie otulania się nie przegrzewa. Najlepiej kup od razu model całosezonowy lub dopasowany do pory roku.

Kokon dla dziecka — jaki wybrać?

Dziecko znajdujące się w kokonie czuje się beztrosko bezpiecznie. Zresztą nie tylko ono, gdyż także rodzice mogą dzięki temu wkładać malucha na kanapę czy nawet na podłogę bez obawy, że maluch się przeziębi lub coś złego mu się stanie. Najważniejsze jest to, aby wybrać kokon dla dziecka, który ma miękki materiał i odpowiednią wielkość. Dobrym pomysłem są wiązane otulacze, gdyż pozwalają dopasować efekt otulenia do wieku dziecka — u niemowlaków wiązanie powinny być najciaśniejsze. Kokon dla dziecka przybiera często też formę huśtawki, którą możesz przywiesić w domu lub w gródku i bez ryzyka bujać swoją małą pociechę.