W Twoim domu już wkrótce pojawi się nowy członek rodziny? Taka zmiana może wzbudzać wiele emocji, szczególnie jeżeli to Twoje pierwsze dziecko. W takiej sytuacji musisz dobrze przygotować dom, aby maluszek miał dostęp do wszystkiego, co zapewni mu wygodę i bezpieczeństwo. Dlatego chcemy Ci to ułatwić i przygotowaliśmy cykl postów, z których dowiesz się, jak powinna wyglądać wyprawka dla noworodka. W tej części przekonasz się, jakie wyposażenie zapewni dziecku spokojny sen.

Dlaczego sen jest ważny dla noworodka?

Zdrowy i spokojny sen dziecka jest bardzo ważny dla jego rozwoju. W końcu to właśnie wtedy noworodek rośnie, a jego organizm się regeneruje. Poza tym maluch może wtedy zająć się trawieniem pokarmu. Dlatego zarówno kołderka dla dziecka, jak i inne akcesoria ułatwiające zasypianie mają ogromny wpływ na prawidłowy rozwój Twojego malucha.

Wyprawka dla noworodka — jakie przedmioty zapewnią spokojny sen?

Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka produktów ze sklepu Tutula, dzięki którym noworodek szybciej zaśnie. Przy okazji zapewnisz mu wygodę, na jaką zasługuje taka krucha istota. Zauważ również, że wszystkie te przedmioty zapewniają maluchom bezpieczeństwo w trakcie snu, co jest szczególnie ważne w przeciwdziałaniu śmierci łóżeczkowej.

Kokony

Poczucie bezpieczeństwa to gwarancja spokojnego snu, dlatego w wyprawce uwzględnij kokony, które z wielu stron otulają malucha. Dzięki temu możesz być pewna, że noworodkowi będzie ciepło i przyjemnie. Ważne jest tylko to, żebyś zwróciła uwagę na wypełnienie kokona - jeżeli będzie go wystarczająco dużo, to możesz położyć go wraz z maluchem na podłodze. Jeśli obawiasz się, że noworodkowi będzie zbyt twardo lub chłodno to wykorzystaj jeszcze kołderkę dla dziecka i na niej połóż malucha.

Pościel dla dziecka                              

Najważniejszym elementem, który zapewnia zdrowy sen, jest pościel dla dziecka, ponieważ to właśnie na niej maluch będzie spędzał największą część swojego dnia. Przede wszystkim zadbaj o to, by pościel była wykonana z przewiewnych materiałów — najlepiej sprawdzi się bawełna. Dzięki temu skóra noworodka będzie mogła swobodnie

oddychać. Poza tym istotny jest też design, który dodatkowo ubarwi dziecięcy pokoik.

Rożek

W przypadku noworodków bardzo ważne jest to, abyś zadbała o odpowiednią temperaturę, w jakiej przebywa — w trakcie snu najlepiej, jeżeli będzie wynosiła maksymalnie 22 st. C. Jednak już w trakcie usypiania warto trzymać dziecko w cieple, a do tego przydaje się rożek. Będąc w nim, maluch czuje ogromną wygodę i bezpieczeństwo, ponieważ znajduje się blisko Ciebie, a przy tym jest otulone ciepłem.

Przedmioty uspokajające dziecko

Koniecznie zadbaj o to, by Twój noworodek miał stały rytm dnia, dzięki czemu będzie zasypiać o określonych godzinach. Wypracujecie sobie skuteczny system, który wpłynie nie tylko na komfort Twój i malucha. W utrzymaniu takiego rytmu pomogą Ci np. niektóre akcesoria bądź zabawki, gdyż będą się kojarzyły z określonymi porami dnia. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest poduszka dla dziecka, ponieważ może się do niej przytulić.