Dla wielu dziewczynek zabawa lalkami to kwintesencja dzieciństwa. Wymyślone historie, przebieranie lalek w niesamowite kreacje i projektowanie wnętrza domku. Dziś takie zabawy mogą odbywać się nawet całymi godzinami. Wystarczy, że spojrzysz, jak wspaniale zaprojektowane zostały drewniane domki dla lalek. Poznaj sekret tych zabawek i podaruj je córce, wnuczce czy komu tylko chcesz.

Wyśmienita zabawa z domkiem dla lalek

Domki dla lalek to coś, co każda dziewczynka powinna mieć. Bo nie dość, że teraz zapewnią jej wiele frajdy, to jeszcze mogą stać się znakomitą, międzypokoleniową pamiątką. Zresztą pewnie sama pamiętasz świetną zabawę w dzieciństwie z domkiem dla lalek w roli głównej. Mimo że dziś wyglądają one już zupełnie inaczej, to nadal podbijają serca dziewczynek na całym świecie. Warto podkreślić, że zabawa lalkami doskonale pobudza kreatywność, gdyż dziewczynki wykorzystują swoją wyobraźnię i tworzą wymyślne historie zamknięte właśnie w różnokolorowych domkach.

Jaki domek dla lalek warto wybrać?

Wbrew pozorom domki dla lalek różnią się między sobą, dlatego podczas zakupów, musisz zwrócić uwagę na kilka kwestii. Jedne lepiej sprawdzają się dla mniejszych dziewczynek, a inne zapewniają więcej możliwości zabawy. Przejrzyj ofertę Tutula i wybierz domek dla lalek, który spełni nawet największe wymagania dziecka.

Tworzywo — postaw na drewniane domki

Plastik zanieczyszcza środowisko, a do tego gorzej wygląda niż drewno. Dlatego doskonałym zakupem będą domki dla lalek wykonane właśnie z drewna. To nie tylko ekologiczne rozwiązanie, ale przy tym również niezwykle modne. Poza tym możesz być pewna, że takie produkty są znakomicie zabezpieczone i dziewczynce na pewno nic nie grozi w trakcie zabawy. Domek jest też stabilniejszy, więc żadne nieoczekiwane tornada związane z przypadkowym zrzuceniem go, nie wchodzą w rachubę.

Odpowiednia wielkość — małe lub duże domki dla lalek

Niesamowite jest to, że współczesne domki dla lalek typu Barbie są tak kreatywne, urocze i barwne. Wizualnie coraz mniej różnią się od prawdziwych domów. Podczas wybierania konkretnego modelu musisz zwrócić uwagę na ich wielkość. Będą one różnić się wtedy ceną, ale czy można oszczędzać na uśmiechu dziecka? Pamiętaj, że małe mebelki, czyli też mniejsze domki, nie są wskazane dla kilkulatek. Starsze dziewczynki także wolą duże i rozbudowane budowle, by jeszcze bardziej wzbogacić swoją zabawę. Małe domki jednak będą bardziej mobilne, więc gdy dziecko zechcezabrać zabawki ze sobą na wakacje czy do dziadków, to taka opcja będzie strzałem w dziesiątkę.

Bezpieczeństwo — szukaj certyfikowanych domków

Każda zabawka, która trafia do dziecka, powinna mieć certyfikaty jakościowe. Tylko wtedy daje Ci gwarancję, że żadna nieoczekiwana i przykra sytuacja, nie zepsuje wyśmienitej zabawy. Najlepiej szukaj na produktach oznaczeń — CE, EN71 i SGS.

Dodatkowe wyposażenie — czyli lalka w zestawie

Kiedy już zdecydujesz się zainwestować w domek dla lalek, to nie możesz zapomnieć o podstawowym wyposażeniu. Jakim? Oczywiście o lalce! Koniecznie sprawdź, czy posiadane przez dziecko lalki mają odpowiednią wielkość. W przeciwnym razie zakup może odrobinę ostudzić entuzjazm dziecka. Zawsze możesz zdecydować się na domki dla lalek, które oferuje Tutula, gdzie bardzo często w zestawie znajdziesz jedną bądź nawet dwie lalki. W wyposażeniu powinny znaleźć się także meble, więc pamiętaj, że im będzie ich więcej, tym lepiej.