Upał doskwiera niemiłosiernie nie tylko osobom starszym, ale też może psuć beztroską zabawę dzieci. Dlatego też przygotowaliśmy kilka porad, co zrobić, aby pomóc dziecku poradzić sobie w gorące dni, a przy tym nadal dobrze się bawić. Niezastąpione będą wodne zabawki ogrodowe, ale też wiele innych akcesoriów, dzięki którym zabawa w ogrodzie będzie pełna śmiechów, ale przy tym bezpieczna w trakcie wysokich temperatur.

Dziecko a upał powyżej 30 st. C – o czym musisz pamiętać?

Dziecko nie powinno przebywać na Słońcu w godzinach między 10.00 a 15.00. Jeśli to absolutnie konieczne, to należy założyć maluchowi ochronną czapkę na głowę. Do tego ważne jest regularne stosowanie filtrów UV wysokiej jakości, aby uniknąć ryzyka oparzeń, a także nowotworów skóry.

Nie można zapomnieć także o nawodnieniu dzieci. Maluchy w wieku 4-5 lat powinny pić w trakcie upałów min. 1,6 l wody i innych napojów, a dzieci w wieku 7-9 lat ok. 1,75 l.

Maluchy podczas bardzo wysokich temperatur często mają problemy z koncentracją, snem, mają mniejszy apetyt i są kapryśne. Dlatego też bardzo ważna jest obserwacja, czy nie doszło do przegrzania dziecka.

Jakie wodne zabawki ogrodowe warto wybrać?

Jeśli chcesz zapewnić swojemu dziecku zajęcie i ochronić go przed zbyt wysokimi temperaturami, to zaopatrz go w bezpieczne zabawki. W naszym sklepie Tutula posiadamy m.in. wodne zabawki ogrodowe. Warto ustawić je w cieniu, aby nie ryzykować zbyt dużego kontaktu ze Słońcem. Konieczne jest też nałożenie odpornego na wodę kremu z filtrem.

Maluchy kochają zabawę w wodzie, a w trakcie upałów stanie się ona dodatkową atrakcją i ukojeniem.

Oto polecane przez nas zabawki wodne ogrodowe, jakie warto wybrać:

To opcja dla jedynaka lub dla rodzeństwa. Dwa małe baseniki złączone ze sobą oraz zjeżdżalnia gwarantująca wyśmienitą zabawę. Oprócz tego w zestawie znajdują się także piłeczki, motylki i grzybki, dzięki którym zabawa w wodzie będzie wyśmienita i bezpieczna.

Poszukujesz większego baseniku dla małych dzieci? W takim razie dobrym rozwiązaniem będzie właśnie ten model. Zawiera basen, zjeżdżalnię, fontannę i brodzik, a także 6 piłeczek i dmuchaną zabawkę. To świetny produkt, na przyjęcie urodzinowe, na które możesz zaprosić kuzynostwo lub inne rówieśników dziecka.

Wybierając wodne zabawki ogrodowe, możesz też zwrócić uwagę na ten produkt. To urocza fontanna, która da ukojenie i ochłodę podczas wysokich temperatur. To bezpieczny i tani produkt do zabawy w trakcie upałów.

 

Zabawki na upał – co jeszcze warto kupić dla dziecka, aby zapewnić mu bezpieczną zabawę podczas upału?

Jeśli ogródek jest zacienionym miejscu, to możesz pozwolić dzieciom na zabawę na zewnątrz. Najlepiej pod kontrolą przynajmniej jednego rodzica. Oprócz wodnych zabawek ogrodowych warto w trakcie upałów zaopatrzyć się również w: