Wyposażenie dziecięcej sypialni powinno wzbudzać uśmiech, ale też zapewniać maluchowi bezpieczeństwo. W końcu dopiero wtedy będziesz mogła ze spokojem obserwować, jak Twój malec się rozwija. Dlatego pomyśl o tym już na etapie wybierania wyposażenia do pokoju i postaw na wiklinowe meble. Dzięki temu nie tylko ochronisz swoje dziecko, ale też zadbasz o środowisko.

Jakie meble z wikliny warto postawić w pokoju dziecięcym?

Pokój dziecka powinien być przytulny, funkcjonalny, ale też dostosowany do wieku malucha. Dlatego koniecznie zadbaj o to, by znalazły się w nim wiklinowe meble, z których malec będzie mógł skorzystać. Dzięki temu sypialnia stanie się dla niego bardziej przystępna, a przy tym dopasowana do jego potrzeb. Właśnie z tego powodu przygotowaliśmy dla Ciebie kilka inspiracji, żebyś mogła stworzyć taki wystrój, który spodoba się zarówno Tobie, jak i dziecku. Przy tym wykorzystasz naturalny materiał, jakim jest wiklina, a sypialnia zyska naprawdę wyjątkowy klimat.

Kosz do przechowywania

W pokoju dziecka zawsze potrzebne jest miejsce do przechowywania zabawek. W końcu tylko dzięki dobrej organizacji zapanujesz nad chaosem, panującym w tym pomieszczeniu — tym bardziej, jeżeli maluch jest akurat w trakcie kolejnej pochłaniającej zabawy. Właśnie dlatego możesz wykorzystać urocze wiklinowe kosze, do których malec może samodzielnie zebrać wszystkie przedmioty znajdujące się na podłodze. Takie kosze są bardzo pojemne, a przy okazji doskonale ozdabiają pomieszczenie. Dodatkowo wersje z kolorowymi pomponikami, które znajdziesz w sklepie Tutula, idealnie dopasują się do dziecięcej sypialnia.

Wiklinowy stolik

Chcesz zapewnić swojemu maluchowi miejsce do rysowania, urządzania popołudniowej herbaty lub pisania? Zatem koniecznie umieść w jego pokoju stolik. Ważne jest tylko to, by był dość wytrzymały, a przy tym bezpieczny dla dziecka. Dzięki temu w trakcie schodzenia z krzesełka nie zrobi sobie krzywdy. Wiklinowy stolik jest trwały, a przy tym jego materiał jest dostosowany do dzieci w różnym wieku. Poza tym ten mebel jest bardzo lekki, więc nawet na skutek upadku nie dojdzie do żadnego skaleczenie. Zwróć również uwagę na ciekawe kolory takich stolików — z łatwością dopasujesz je do pozostałych mebelków, a przy tym zachowasz prawdziwie bajkowy klimat tego pomieszczenia.

Krzesło z wikliny

Skoro chcesz umieścić w dziecięcym pokoju stolik, to Twój maluch potrzebuje też wygodnego krzesełka. Dzięki temu będzie mógł rysować i pisać przez długi czas. Poza tym wiklinowe krzesło ma naprawdę ciekawy wygląd — ich kolor bez problemu dostosujesz do aranżacji wnętrza. Jeszcze lepiej podkreślisz dziecięcy charakter pomieszczenia, jeżeli postawisz na wariant ze wzorzystymi poduchami.

Szafka ścienna z wikliny

Przy pomocy ozdób ściennych możesz dodać pokojowi jeszcze więcej charakteru. Tak samo jest w przypadku dziecięcej sypialni, dlatego postaw na szafkę z wikliny. Jej wygląd będzie doskonale współgrał z koszem — tym bardziej, jeżeli wybierzesz ten sam kolor i wzór pomponików. Dodatkowo taka wiklinowa szafka ścienna sprawi, że zyskasz jeszcze więcej miejsce na przechowywania książeczek z bajkami, zabawek lub innych akcesoriów.