Szukasz rozrywki, która ucieszy chłopców i dziewczynki? A może kompletujesz uniwersalne zabawki dla dzieci, bo planujesz powiększyć swoją rodzinę? Bez względu na powód, to i tak nie będziesz mieć problemów ze znalezieniem takich akcesoriów. Po prostu skorzystaj z naszych inspiracji!

Jakie uniwersalne zabawki dla dzieci warto wybrać?

Klocki

Nieśmiertelne, trwałe, unisex, a w dodatku rozwijające – po prostu musisz zaopatrzyć swoje dzieci w klocki. Tym bardziej że dzięki nim maluchy nie tylko nauczą się łączyć elementy, ale też poznają zupełnie nowe nazwy, kolory i odkryją budowle przestrzenne. Jest to jeszcze łatwiejsze, ponieważ możesz wybrać rodzaj klocków, który będzie odpowiedni do wieku Twoich maluchów. Poza tym ta zabawka jest bardzo uniwersalna, a maluchy chętnie spędzają czas przy układaniu piramid lub dopasowując poszczególne elementy.

Rower biegowy

Aktywność sportowa nie ma płci! W końcu wszystkie maluchy doskonale będą się rozwijać, jeżeli zadbasz o ich kondycję fizyczną. Pomoże Ci w tym właśnie rower biegowy, który uczy maluchy prawidłowych odruchów, a przy tym pozwala odkryć zupełnie nowe horyzonty. Poruszanie się po nowej przestrzeni – szczególnie dla dzieci, dopiero uczących się chodzić – to naprawdę wspaniała przygoda. Poza tym takie uniwersalne zabawki dla dzieci wykonane np. z drewna są niezwykle trwałe i spokojnie posłużą większej liczbie maluchów.

Gry edukacyjne

Szukasz uniwersalnej zabawki dla nieco starszych dzieci? W takim razie postaw na gry edukacyjne! Z nimi cała rodzina może się doskonale bawić, a dodatkowo pozwolisz maluchom rozwijać sztukę logicznego myślenia, kreatywności oraz współpracy. Wszystkie te umiejętności zaprocentują w przyszłości, a Ty masz pewność, że dzieci spędzają swój wolny czas w pożyteczny i jakże radosny sposób. Pamiętaj tylko o tym, aby przed wyborem gry, sprawdzić, jakie są zasady, a przede wszystkim, dla jakiej grupy wiekowej jest przeznaczona. W końcu zbyt trudna gra może skutecznie zniechęcić dzieci do wysiłku, a znowu zbyt łatwa nie pozwoli im rozwinąć swoich możliwości.

Instrumenty muzyczne

Dzieci bez względu na wiek czy płeć chętni bawią się instrumentami muzycznymi. W ten sposób maluchy uczą się zależności pomiędzy swoimi ruchami a wydobywającymi się dźwiękami. Natomiast starszaki rozwijają swój słuch, poprawiają pamięć, a dodatkowo stają się bardziej wrażliwi na dźwięki. Poza tym takie uniwersalne zabawki dla dzieci potrafią sprawić mnóstwo radości. Tym bardziej że masz do wyboru sporo różnych instrumentów – bębenki, drewniane gitary, flety, dzwoneczki, harmonijki czy tamburyny.

Zestawy artystyczne

Chłopcy i dziewczynki uwielbiają malować, rysować i szkicować. Dlatego kolejną ciekawą zabawką unisex jest zestaw artystyczny. Dzięki niemu nie tylko rozwiniesz umiejętności maluchów, ale przede wszystkim pozwolisz im się uzewnętrznić, pokazać, co jest dla nich ważne bądź co sprawiło im smutek. Pamiętaj, że sztuka ma właściwości terapeutyczne, więc warto już od najmłodszych lat zachęcać dzieci do kontaktu z nią. W ten sposób staną się nie tylko bardziej wrażliwi i kreatywni, ale przede wszystkim znajdą sposób na poradzenie sobie ze swoimi emocjami.