Szukasz bezpiecznego upominku dla malucha, którego nie znasz zbyt dobrze? To wcale nie musi być trudne. W końcu, choć najmłodsi na pewno szczerze wyrażą swoją opinię na temat podarku, to jednak istnieją też uniwersalne prezenty dla dzieci, powodujące uśmiech na ich twarzy. Sprawdź zatem, co warto dać w takiej sytuacji!

Najlepsze uniwersalne prezenty dla dzieci – 4 inspiracje

Kupowanie prezentu dla nieznajomego dziecka może być naprawdę trudne. Dlatego najlepiej, jeżeli ograniczysz się do uniwersalnych, a zarazem przydatnych przedmiotów. Poza tym nie kupuj ubrań, bo choć to bardzo praktyczny podarek, to jednak możesz mieć problem z wybraniem właściwego rozmiaru. Stawiaj także na podarki, które są bezpieczne dla alergików i dopasowane do wieku malucha. Czujesz się nieco przytłoczona tymi zasadami? Zupełnie niepotrzebnie, bo w sklepie Tutula bez problemu znajdziesz takie uniwersalne prezenty. Przygotowaliśmy też dla Ciebie kilka ciekawych inspiracji!

Puzzle

Bez wątpienia puzzle to prawdziwa klasyka, która spodoba się każdemu dziecku. Poza tym z łatwością wybierzesz wielkość lub rodzaj tych zabawek do wieku malucha. Po prostu jest to jeden z najbardziej uniwersalnych podarków. Jednocześnie puzzle są naprawdę rozwojowe, ponieważ uczą logicznego myślenia, dopasowywania wzorów i cierpliwości. Nie przejmuj się, jeżeli wybrany przez Ciebie model okaże się nieco zbyt trudny. W końcu układanie puzzli to też wspaniała okazja do spędzenia czasu z dzieckiem.

Tablica edukacyjna

Uniwersalne prezenty dla dziecka mogą być naprawdę ciekawe, a najlepszym przykładem na to są tablice edukacyjne. Do wyboru masz proste modele z literkami – w sam raz dla maluchów, uczących się alfabetu lub mówienia. Chcesz obdarować nieco starsze dziecko – w przedszkolnym wieku? Zatem zdecyduj się na drewnianą tablicę edukacyjną, na której został umieszczony zegar, kalendarz, a nawet pory roku. Taki prezent będzie nie tylko ekologiczny i trwały, ale też wyjątkowo przydatny. Zwróć tylko uwagę na to, aby tablica miała zachęcający design, a wtedy maluch na pewno chętnie do niej zasiądzie.


Klocki

Budowanie miast, budynków i zupełnie nowej krainy to wspaniała przygoda dla każdego malucha. Dlatego wśród uniwersalnych prezentów nie mogło zabraknąć klocków. Do wyboru masz mniejsze bądź większe modele, te wykonane z drewna lub wytrzymałego kartonu. Dzięki temu bez problemu znajdziesz odpowiedni wariant. Zauważ również, że kolorowe klocki dodatkowo zachęcą starsze i młodsze dzieci do zabawy. Koniecznie weź też udział w tworzeniu pierwszej budowli.

Maskotki

Dzieci uwielbiają wszelkiego rodzaju przytulanki – te naprawdę kolorowe, miękkie i w ciekawych kształtach. Dlatego, jeżeli szukasz uniwersalnego prezentu, który na pewno spodoba się maluchowi, to przytulanki są najlepszą opcją. W tym przypadku możesz zdecydować się na standardowy model w kształcie uroczego misia lub wybrać sensoryczną zabawkę. Wtedy dzieci zyskają dodatkowe bodźce, pozytywnie wpływające na ich rozwój. Bez względu na to, na jaką wersję postawisz, to i tak na pewno sprawisz maluchowi mnóstwo radości.