Poszukujesz zabawki o wielu zastosowaniach lub dekoracji do pokoju swojego dziecka? W takim razie zwróć uwagę na to, aby były one nie tylko modne, ładne, ale też praktyczne. Tym razem chcemy zaproponować coś oryginalnego o ponadczasowym charakterze – chodzi tutaj o tablice dla dzieci, które możesz też powiesić na ścianie lub postawić w pokoju. Spójrz, jak wiele cudownych kształtów  i rodzajów możesz zakupić w naszym sklepie Tutula, aby zapewnić znakomitą dekorację oraz zabawkę do pokoju dziecięcego.

Tablica kredowa dla dzieci – dlaczego warto?

Po co kupować obraz do pokoju dziecka, kiedy maluch może sam narysować lub napisać coś niepowtarzalnego i wypełnić pustą przestrzeń w pomieszczeniu. Wyszliśmy właśnie z takiego założenia, dlatego też proponujemy zakupić do pokoju malucha – najlepiej w wieku około przedszkolnym lub wczesnoszkolnym – wybraną tablicę.

W naszym sklepie Tutula znajdziesz kreatywne, oryginalne i urocze modele, które z jednej strony ozdobią wnętrze, ale też sprawią, że dziecko zyska nową przestrzeń do nauki pisania, rysowania i liczenia, ale też do doskonalenia wielu innych umiejętności, np. związanych z motoryką małą.

Jak widzisz to kolejny przedmiot, który pozwala łączyć zabawę z nauką, a to przecież klucz do większego zaangażowania oraz motywacji młodego ucznia.

Jaką tablicę wybrać dla dziecka?

Szczególnie polecamy 3 rodzaje tablic dla dzieci, które cieszą się sporą popularnością wśród dzieci i ich rodziców. Oto one:

Tablica kredowa

W naszej ofercie znajdziesz dwa rodzaje tablic kredowych. Po pierwsze modele wolnostojące na drewnianych nogach, takie jak tablica kredowa dla dzieci + liczydło. To model, który podbija serca przedszkolaków, gdyż pozwala na maksymalne pobudzenie wyobraźni podczas rysowania, ale też przydaje się do nauki liczenia i pisania. Z tablicy kredowej na pewno dziecko będzie korzystało także w pierwszych latach szkoły, więc to długofalowy prezent.

Alternatywą dla młodszych dzieci będą małe tablice kredowe pies Kajtek i itp., które można dowolnie kolorować, aby za każdym tablica w kształcie pieska stawała się coraz bardziej kolorowa i wyjątkowa. W asortymencie mamy wiele różnych kształtów do wyboru.

Tablica z literkami

Ciekawą alternatywą dla przedszkolaków będzie tablica z literkami. Można ją powiesić na ścianie, aby dziecko mogło poznawać literki i układać z nich różne słowa, np. swoje imię, a później coraz bardziej złożone zdania. W ten sposób maluch w praktyce uczy się wykorzystywać poznawane w przedszkolu litery, by nauka pisania oraz czytania odbywała się znacznie szybciej.

Tablica manipulacyjna

Od kilku lat sporą popularnością cieszą się też tablice manipulacyjne, które poprawiają koordynację wzrokowo-ruchową, koncentrację i sprawność maluchów. Dziecko przy okazji też uczy się wielu praktycznych umiejętności, takich jak zakluczanie drzwi, zapinanie zamka błyskawicznego, naciskanie klamki, by otworzyć drzwi itd. Tablicę manipulacyjną należy dostosować do wieku malucha.

Już teraz wybierz najlepszą tablicę dla dziecka, która pomoże w jego prawidłowym rozwoju, a przy okazji udekoruje pokój.