Zabawa z dzieckiem nie musi odbywać się tylko w domu. Kiedy na dworze zaczyna robić się coraz cieplej, doskonałą opcją będzie stworzenie mini placu zabaw, gdzie możecie wspólnie spędzać czas. Poznaj 3 rodzaje zabawek, które pozwolą Ci przerobić ogród w krainę dziecięcych zabaw.

Jak zaprojektować plac zabaw dla dziecka?

Podczas tworzenia mini placu zabaw Twoim jedynym ograniczeniem jest przestrzeń wokół domu. Im masz jej więcej, tym liczba możliwości wzrasta. Zagospodaruj miejsce, gdzie będziesz mógł postawić bezpieczne gotowe produkty takie, jak domek dla dziecka czy huśtawki. Zwracaj uwagę na ich jakość i najlepiej zakup je w sklepie Tutula, gdyż tutaj zwracamy dużą uwagę na dbanie o dobro dziecka. Poza tym wszystkie produkty zostały wykonane z dbałością o najmniejszy detal, żeby były nie tylko funkcjonalne, ale też stały się wyjątkową ozdobą.

3 produkty, dzięki którym stworzysz mini plac zabaw w ogrodzie

Piaskownica

Czy istnieje dziecko, które nie lubi zabaw w piasku? Chyba nie. Dlatego też zadbaj o to, żeby i Twój maluch zyskał własną piaskownicę. Dziś dostępnych jest tak wiele różnych modeli, że na pewno znajdziesz produkt, spełniający Twoje oczekiwania. Znakomitą opcją są piaskownice z daszkami i ławeczkami, gdyż nawet w trakcie lekkiego letniego deszczu nie ograniczą wspaniałej zabawy. Jeśli jednak szukasz nieco tańszych opcji, to koniecznie wybierz piaskownicę zamykaną z ławeczką. Wtedy w trakcie niekorzystnej pogody czy w sezonie zimowym, możesz ją zamknąć i ochronić piasek. Pamiętaj, że zabawa w piaskownicy rozwija kreatywność dzieci, uczy współpracy i co najważniejsze — dostarcza frajdy na wiele godzin.

Huśtawka

Innym świetnym pomysłem są huśtawki dla małych i większych dzieci, a nawet dla niemowlaków. Bardzo podobnym produktem są kokony, które w ostatnich latach są prawdziwym hitem. Mają naprawdę wiele odsłon — dotyczy to kształtów, kolorów i wzorów — że na pewno znajdziesz model, pasujący do Twojego ogrodu. Najważniejsze jest to, że trzeba taki rodzaj huśtawki przymocować w domu, na tarasie z daszkiem czy na balkonie. Twoje dziecko będzie mogło dzięki niej wygodnie usiąść i ochronić się przed zbyt silnymi promieniami słonecznymi czy dużą liczbą owadów.

Domek do ogrodu

Marzysz o prawdziwym placu zabaw dla swojego dziecka? Zatem postaw w ogrodzie drewniany domek dla dziecka. Zyskaj dla swojej pociechy nie tylko miejsce spotkań z rówieśnikami, ale też większe bezpieczeństwo, gdyż wszystkie zabawy mogą odbywać się pod Twoim czujnym wzrokiem. Koniecznie zwróć uwagę na to, aby domek zapewniał jak najwięcej atrakcji takich, jak:

  • zjeżdżalnię,
  • huśtawkę, np. tzw. bocianie gniazdo,
  • ściankę wspinaczkową,
  • ławeczki

Wszystko to sprawi, że domek będzie mógł być wykorzystywany do różnych zabaw. Zatem zapewnij swojemu maluchowi znakomity sposób na niesamowite dzieciństwo. Zwróć też uwagę na wygląd takiej budowli. Najlepiej, aby jego kolorystyka nawiązywała do innych elementów i ozdób znajdujących się w ogródku, np. do mebli ogrodowych czy piaskownicy. W ten sposób ogród będzie wzbudzać zachwyt i stanie się bardziej spójny.