Sypialnia dziecka to prawdziwe zbiorowisko różnorodności — pluszaków, klocków, gier, ubrań itp. To wszystko może wprowadzić sporo chaosu do pomieszczenia, który ma zapewniać przede wszystkim bezpieczeństwo. Dlatego musisz dobrze zaplanować sposób przechowywania wszystkich zabawek i innych drobiazgów. Możesz to zrobić w łatwy sposób, a przy okazji stworzyć ciekawe dodatki, które pasują do pokoju dziecka.

4 sposoby na przechowywanie drobiazgów w pokoju dziecięcym

W szafach i komodach brakuje już miejsca na zabawki Twojego dziecka? Zatem musisz zagospodarować inną przestrzeń, gdzie schowasz wszystkie drobiazgi, z których korzysta Twój malec. Pamiętaj jednak, by były pudełka, kosze itp. były podręczne, ale też dobrze wyglądały. Dzięki temu zyskasz dodatkową ozdobę do pokoju dla dziecka. Poza tym miejsce, do przechowywania zabawek powinno być łatwo dostępne dla malucha, by mógł w każdej chwili sięgnąć po ulubionego pluszaka, kolejkę lub brakujące klocki. Przekonaj się, jak poradzić sobie z chaosem panującym w pokoju Twojego malca i jeszcze lepiej ozdób tę przestrzeń.

Skrzynia na zabawki

Jednym z najlepszych pomysłów, dzięki któremu uporządkujesz dziecięcy pokój, jest skrzynia na zabawki. Przede wszystkim dlatego, że jest niezwykle pojemna, a przy okazji możesz ją umieścić na podłodze, więc maluch ma stały dostęp do swoich zabawek. Zauważ również, iż stawiając na takie skrzynie, wybierzesz ekologiczny materiał, ponieważ pojemniki są wykonane z drewna. Dzięki temu dodatkowo zadbasz o bezpieczeństwo Twojego malca. Poza tym skrzynie na zabawki w sklepie Tutula są dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych — białym i naturalnym. W ten sposób bez problemu dopasujesz to miejsce do designu panującego w dziecięcym pokoju.

Kosze na zabawki

Postaw na bezpieczne kosze na zabawki, które są nie tylko podręczne — możesz je przenosić, a nawet zawiązać, ale też mają piękne kolory. Dzięki temu bez problemu dopasujesz je do aranżacji pokoju. Poza tym taki design dla dzieci porusza wyobraźnię i doskonale oddaje charakter malca. Wystarczy, że wybierzesz odpowiedni wzór — chmurki, gwiazdki, kwiaty, a nawet zwierzaki. Wtedy kosze na zabawki będą nie tylko funkcjonalne, ale też staną się ciekawą ozdobą.

Kolorowe pudełka

Doskonałym sposobem na przechowywanie drobiazgów są kolorowe pudełka, gdyż ich design doskonale współgra z wystrojem pokoju dziecięcego. Zwróć uwagę na to, że takie pudełka są bardzo pojemne, a jeżeli wybierzesz kilka rozmiarów, to bez problemu schowasz tam zarówno mniejsze, jak i większe zabawki. Dodatkowo możesz sama zdecydować o tym, czy pojemniki mają znajdować się blisko malce, czy chcesz je schować wyżej np. na szafie lub komodzie.

Mobilne organizery

Wyjeżdżasz na urlop, a może odwiedzasz krewnych lub przyjaciół? Bez względu na przyczynę zawsze warto wziąć ze sobą kilka zabawek dla dziecka. Nie musisz brać dużych koszy lub plecaków, ponieważ doskonale uporządkujesz drobiazgi przy pomocy organizerów. Zmieścisz tam najważniejsze zabawki, a przy okazji wykorzystać taki organizer w pokoju dziecka. Tym bardziej że jest wykonany z miękkiego materiału, który jest bezpieczny dla malucha, a przy okazji dobrze się prezentuje.