Lato bywa kapryśne i nigdy nie wiadomo czy podczas wspólnych wakacji będzie królować słońce, a może będziecie skazani na deszczową aurę. Nie daj się pogodzie! Istnieje wiele sposobów, aby znakomicie bawić się z dziećmi niezależnie od tego, czy spędzacie wakacje w domu lub też na urlopie ciągle pada deszcz.

Co robić z dziećmi, gdy na wakacjach pada deszcz?

Nie daj się pogodzie i wymyśl plan awaryjny, gdyby jednak w trakcie wakacji wiele dni upłynęło pod znakiem deszczu i niskiej temperatury. Zagwarantuj swoim dzieciom uśmiech na twarzy i niesamowite wspomnienia z miło spędzonych wakacji. W tym celu znajdź pomocników, którzy wesprą Cię w tej nierównej walce z pogodą.

Zabawki, które zapewnią wiele frajdy nawet w deszczowe dni:

Suchy basen z piłeczkami

Planowaliście nalać wodę do ogrodowego basenu lub pływać w morzu? Jeśli myślisz, że deszcz pokrzyżował Ci plany, to wiedz, że możesz postawić na opcję awaryjną. Jaką? Otóż znakomitym pomysłem jest suchy basen, który zamiast wody ma różnokolorowe piłeczki. Każde dziecko pokocha taką zabawę, a Ty nie będziesz musiała obawiać się, że urlop zostanie zakłócony przeziębieniem. Taki suchy basen także z łatwością spakujesz do samochodu.

Tablice kredowe

Oczywiście możesz postawić na dobrze znane tablice, ale w ofercie sklepu Tutula znajdziesz także znacznie ciekawsze rozwiązania. Niewielkie tablice kredowe w kształcie różnych zwierzątek, np. pieska czy lamy to prawdziwy hit. Ich zaletą jest to, że nie zajmują dużo miejsca. W dodatku możesz zmieścić je nawet w torebce, a do tego pozwalają na maksymalne uwolnienie kreatywności i pokolorowanie zwierzaka w dowolny sposób.

Instrumenty muzyczne

Latem powstał niejeden zespół, który później podbił cały świat. Zatem na moment wyobraźcie sobie, że dajecie wspólny koncert. Zabierzcie ze sobą na wakacje maraks, flet, tamburyn, dzwoneczki czy cymbałki. Spróbujcie połączyć granie ze śpiewaniem. Szybko zobaczycie, jak muzyka może skutecznie odgonić deszczowe chmury. Jednak nie róbcie tego wcześniej rano, bo sąsiedzi miewają różne gusty muzyczne. Zresztą lato to także doskonały czas, aby zacząć na poważnie uczyć się gry na jakimś instrumencie i być może takie zabawy właśnie to zapoczątkują.

Sztaluga malarska

Złożona sztaluga nie zajmuje zbyt wiele miejsca i na pewno z łatwością zapakujesz ją do samochodu. Tak samo farby, pisaki czy pastele. Jeśli Twoje dziecko lubi malować czy rysować, to koniecznie zabierz ze sobą na wakacje niezbędne akcesoria. W chwilach, kiedy na dworze pada deszcz, możesz urządzić konkurs plastyczny czy wspólnie zająć się malowaniem tej deszczowej aury.

Klocki

Na tarasie czy na balkonie możecie rozłożyć koc, jeśli na dworze nie jest zbyt zimno i oddać się zabawie. Znakomitą zabawą, która nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, są klocki. Dzięki nim zbudujecie miasto czy dom marzeń i nawet nie zauważycie, kiedy miło upłynie Wam czas. Szczególności dla małych dzieci najbezpieczniejsze będą drewniane klocki o różnych kształtach i kolorach.Pamiętaj, że deszcz w trakcie wakacji to nie koniec świata. Zawalcz o uśmiech swojego dziecka i koniecznie zabierz ze sobą zabawki, które uratują urlop.