Produktywny i bezpieczny sen Twojego maluszka jest bardzo ważny. Dlatego właśnie tak wielu rodziców decyduje się na zrezygnowanie z kołderek i poduszeczek w pierwszych tygodniach życia dziecka. Idealną opcją może być wtedy śpiworek do spania. Na lato również możesz wykorzystać tę opcję – po prostu wybierz model, w którym dziecko nie będzie narażone na przegrzanie.

Dlaczego maluch powinien spać w śpiworku?

Nadal wahasz się nad tym, czy warto postawić na śpiworek do spania dla dziecka?

Oto 5 najważniejszych zalet, które przekonują większość rodziców:

  • zapewnisz maluchowi stałą temperaturę w nocy, bo na pewno się nie odkryje w trakcie snu,
  • dziecko szybciej zaśnie,
  • Twoja pociecha będzie czuła się komfortowo i bezpiecznie,
  • dopasowany otwór na główkę zapobiega ryzyka śmierci łóżeczkowej przez przyduszenie kołderką czy kocykiem,
  • maluch nadal będzie miał pełną swobodę ruchów.

Jaki śpiworek do spania na lato warto wybrać?

Gdy już zdecydujesz się zakupić śpiworek do spania, to podczas dokonywania wyboru koniecznie zwróć uwagę na te kwestie:

  • grubość materiału – spójrz na oznaczenie TOG przy śpiworku, które wskazuje, jaka powinna być maksymalna temperatura w pokoju dziecka, aby ten model był dobrym wyborem, zazwyczaj śpiworki 1.0 tog są dobrym pomysłem, gdy temperatura w pokoju wynosi 21-24 stopni Celsjusza, przy wyższych temperaturach lepiej wybrać 0.5 lub 0.3 tog;
  • wzrost dziecka – dopasuj do niego rozmiar śpiworka, musisz wiedzieć, że śpiworki do spania na lato są skierowane dla dzieci, które ważą minimum 4 kg, gdyż wtedy ich główka jest większa, wiec nie zsunie się przez otwór;
  • rodzaj materiału – najlepszą opcją są modele z bawełny 100% lub organicznej, śpiworki do spania na lato muślinowe są przewiewne i miękkie, więc również świetnie się sprawdzą, alternatywą są modele bambusowe;
  • zapięcie – do wyboru są modele z zapięciem z boku lub też z przodu.

4 popularne śpiworki do spania na lato

Jeśli chcesz kupić dla swojego dziecka wysokiej jakości śpiworek do spania na lato, to koniecznie sprawdź ofertę sklepu Tutula. Oto kilka modeli, które warto wybrać:

Idealny śpiworek do spania na lato, który został wykonany z muślinu bawełnianego. Sprawi, że maluch się nie przegrzeje, ale przy okazji będzie mógł komfortowo i bezpiecznie spać.

W naszym sklepie dostępnych jest wiele śpiworków, które świetnie sprawdzą się dla noworodków i nieco starszych maluchów. Ciekawym wzorem jest ten w kwiaty, gdyż został wykonany z wysokiej jakości materiału, a przy tym też jest naprawdę uroczy.

Nie sprawdzi się przy upałach, ale dzięki delikatnemu ociepleniu będzie doskonałym wyborem podczas letnich wieczorów. Śpiworek można wykorzystać do wózka lub też do fotelika samochodowego. Doskonały wybór dla dziewczynki.

To alternatywa dla wcześniejszego śpiworka, jednak przez swój pistacjowy odcień świetnie sprawdzi się dla chłopców. Ten śpiworek do spania na lato sprawi, że maluch będzie bezpieczny, a mięciutki materiał zapewni mu wygodę na najwyższym poziomie.