Prawidłowy rozwój niemowlaka jest bardzo ważny, gdyż ma wpływ na to, jak szybko maluch nauczy się chodzić, mówić, a w kolejnych latach wpłynie także na tempo uczenia się i poznawania nowych rzeczy. Zatem wszystko to będzie procentowało w przyszłości. Poznaj wyjątkowe zabawki i metody, które stymulują rozwój Twojego maluszka i przy okazji przyciągają jego uwagę, wyciszają go, a nawet wywołują uśmiech na jego twarzy.

Jak stymulować rozwój niemowlaka?

Edukowanie dziecka nie zawsze odbierane jest jako coś pozytywnego. Wiele osób uznaje, że maluch ma jeszcze czas na to, a teraz liczy się jedynie to, by czuł się bezpiecznie i krok po kroku się rozwijał. Jednak nie jest to do końca prawda. Dlaczego? Stymulowanie mózgu niemowlęcia może odbywać w sposób całkowicie naturalny, ale mimo to pozytywnie wpływać na jego przyszły rozwój. Do tego celu możesz wykorzystać bardzo proste zabawy i metody, ale też niezwykle funkcjonalne, ale koniecznie certyfikowane zabawki i akcesoria.

Zabawki, które stymulują rozwój niemowlaka

Stojak Edukacyjny Baby GYM

Pierwszą naszą propozycją jest stojak z zawieszkami w różnych kształtach np. w chmurki. Do zestawu dołączona jest mata, na której maluszek może się wygodnie położyć. Stojak został przeznaczony dla najmłodszych dzieci i pozwala im wykonywać pierwsze ćwiczenia. Chodzi tutaj głównie o rozwój fizyczny, gdyż niemowlę ma za zadanie chwytać rączkami zawieszki, uczy się też pierwszych przewrotów na brzuchy, a tym samym wzmacnia kręgosłup i zwiększa ruchliwość stawów.

Maty edukacyjne

Istnieje wiele odsłon mat edukacyjnych dla niemowlaków. Czasem przybierają postać standardowej maty, a innym razem łączą ze sobą też funkcję kojca czy nawet suchego basenu. Najważniejsze jest to, że w każdym wydaniu rozwijają spostrzegawczość, motorykę i przy okazji wywołują wiele uśmiechu na twarzy dziecka. Maty mogą być też po prostu doskonałym miejscem do zabawy pluszakami czy grzechotkami. Różne modele tej zabawki dostępne są w sklepie Tutula.Metody stymulowania niemowlaka

Kołysanie

Nasz instynkt wie, co robi, dlatego biorąc na ręce niemowlaka, chcemy go automatycznie kołysać w swoim ramionach. Co ciekawe taka czynność doskonale stymuluje rozwój ucha wewnętrznego u dziecka, ale też ćwiczy jego równowagę czy koordynację ruchową. Dobrym pomysłem będzie zaopatrzenie się w bujany fotel czy w kołyskę.

Przytulanie

Podczas przytulania maluch będzie czuł się bezpiecznie i wzrośnie jego pewność siebie. Przytulanie ma duży wpływ na rozwój emocjonalny i psychiczny malucha. Wszystko to będzie miało wpływ także na jego przyszłe życie, np. na to, czy dziecko będzie lękliwe. Rozwój niemowlaka będzie znacznie szybszy, gdy maluch będzie odczuwał silne poczucie bezpieczeństwa.

Mów do dziecka

Niemowlak nie rozumie, co do niego mówisz i też nie jest w stanie Ci odpowiedzieć. Jednak ważne jest to, aby ciągle do niego mówić. Znacząco wpływa to na tempo nauki mówienia. Dobrym pomysłem mogą być zabawki mówiące, ale najważniejsze jest to, aby dziecko słyszało ludzki głos. W ten sposób można też znacznie szybciej sprawić, że maluch będzie dwujęzyczny.

Rozwój niemowlaka to aspekt, którego nie można ignorować. Dlatego też mamy nadzieję, że nasze porady staną się dla Ciebie interesujące i zainspirują Cię do stymulowania maluszka różnymi sposobami.