Rożek to jedno z podstawowych akcesorium dla niemowlaka. W końcu przy jego pomocy będziesz mogła w bezpieczny sposób utulić malucha, a także bez problemu przeniesiesz go do innego pokoju bądź po prostu zabierzesz w odwiedziny do znajomych lub rodziny. Jednak, czy wiesz jak wybrać najlepszy rożek dla niemowlaka? Sprawdź, na co powinnaś zwrócić uwagę i podejmij dobrą decyzję.

6 zasad wyboru właściwego rożka dla niemowlaka

Design

Nowoczesne rożki dla niemowląt zachwycają barwnymi kolorami i ciekawymi wzorami. Dzięki temu nie musisz ograniczać się jedynie do ulubionych odcieni, bo do wyboru masz naprawdę wiele bajkowych modeli. W ten sposób jeszcze lepiej podkreślisz swój gust bądź po prostu postawisz na niezwykle modne barwy. Szczególnie polecamy Ci subtelne pastele, soczyste i jakże kolorowe akcenty, a także delikatne beże czy klasyczną biel. Dodatkowo w sklepie Tutula znajdziesz zarówno jednostronne, jak i dwustronne rożki.

Wielkość

Decydując się na rożek, pamiętaj o tym, aby jego wielkość była dopasowana do wzrostu i wagi malucha. W końcu dopiero wtedy będziesz mogła go szczelnie otulić, a przy tym zapewnisz mu przestrzeń na głowę oraz dobrze zakryjesz stopy. Jeżeli szukasz modelu dla niemowlaka to dobrym rozwiązaniem jest model w kształcie kwadrata 78x78 cm. Przygotuj się tylko na to, że po pewnym czasie maluch urośnie i będziesz potrzebować większego rożka.

Wysokie właściwości cieplne

Rożek ma zapewniać dziecku jak najwięcej ciepła, aby nawet w trakcie spaceru się nie przeziębił. Dlatego kluczowym czynnikiem jest materiał wykorzystany do uszycia tego akcesorium. Postaw na modną tkaninę, która nie straci swoich wysokich właściwości cieplnych nawet po kilku miesiącach użytkowania. Poza tym spójrz na temperaturę, w jakiej możesz prać rożek — najlepiej niech to będzie min. 40 st., gdyż wtedy z jeszcze większą pewnością pozbędziesz się wszelkich zabrudzeń czy zanieczyszczeń.

Certyfikaty

Zwróć również uwagę na to, aby wybrany przez Ciebie rożek dla niemowlaka posiadał wszelkie potrzebne certyfikaty. W końcu właśnie w ten sposób zyskujesz pewność, iż materiał jest w pełni bezpieczny dla Twojego malucha. Poza tym certyfikaty gwarantują także spełnienie wszelkich wymagań humanoekologicznych.

Sposób zapięcia

Masz kilka opcji do wyboru — rożek zapinany lub nie. Szczególnie polecamy Ci modele z mocnymi i szerokimi rzepami, ponieważ tworzą milutki kokon, który otacza malucha z każdej strony. Poza tym zapinany rożek gwarantuje mniejszą utratę ciepła, a także większe bezpieczeństwo. W końcu nie musisz obawiać się tego, że dziecko przez przypadek wywinie się, bo rzepy dodatkowo przytrzymają warstwy materiału.

Puszysty materiał

Na pewno chcesz zapewnić swojemu dziecku to, co najlepsze. Właśnie z tego powodu w trakcie wyboru rożka kieruj się też jego miękkością. Wtedy maluch zyska doskonałe warunki do snu, a przy tym zwiększysz jego poczucie bezpieczeństwa. Zwróć także uwagę na to, aby rożek miał właściwości antyalergiczne, dzięki czemu na pewno nie podrażni delikatnej niemowlęcej skóry. W końcu szczególnie w pierwszych miesiącach życia maluch jest naprawdę wrażliwy, więc puszysty i delikatny materiał zapewni mu odpowiednie warunki do snu.