Wybór roweru może przysporzyć Ci wiele problemów. W końcu musisz wybrać taki model, który jest maksymalnie dostosowany do potrzeb Twojego malucha. Dopiero wtedy postawisz na naprawdę bezpieczny pojazd, a rower dla dziecka zapewni mu mnóstwo zabawy i radości. Dowiedz się, jak wybrać odpowiedni model, a maluch na pewno pokocha ten rodzaj aktywności sportowej. Poza tym spędzisz z nim czas na świeżym powietrzu, co dodatkowo wspomaga jego prawidłowy rozwój.

Jak wybrać rower dla dziecka?

Zwróć uwagę na to, że aktywny spacer będzie udany tylko wtedy, gdy postawisz na rower dopasowany do wieku oraz wzrostu Twojego dziecka. Dzięki temu bez problemu dosięgnie do podłoża, ale też jazda będzie sprawiać mu większą przyjemność. Pamiętaj także o tym, iż wybór odpowiedniego roweru zwiększy bezpieczeństwo w trakcie spaceru. Koniecznie też zaopatrz swojego malucha w kask i ochraniacze. W końcu właściwa ochrona sprawi, że przejażdżka będzie jeszcze przyjemniejszy. Zwróć również uwagę na kilka dodatkowych kwestii, które pomogą Ci w wyborze roweru dla dziecka.

Dostosuj pojazd do umiejętności dziecka

W trakcie wyboru odpowiedniego roweru dla dziecka najważniejsze jest to, aby dostosować jego rozmiar do wieku i umiejętności malucha. Wtedy nie tylko nie zrobi sobie krzywdy, ale też będzie czerpać prawdziwą przyjemność z jazdy takim pojazdem. Zauważ też, że obecnie bez problemu znajdziesz odpowiedni rower, który rozwinie umiejętności ruchowe swojego dziecka — szczególnie jeżeli postawisz na sklep Tutula. Szczególnie warto stawiać na następujące modele:

  • Rowerki biegowe — są odpowiednie dla najmłodszych dzieci, które potrafią już chodzić. Przy pomocy takiego pojazdu maluch uczy się koordynacji ruchowej, a także równowagi, czyli umiejętności tak ważnych w przypadku przejścia na kolejne modele. Poza tym rowerki biegowe zwiększają poczucie niezależności i własnej wartości u dziecka, ponieważ jest to jedna z pierwszych zabawek umożliwiających samodzielne poruszanie się.
  • Rowerki z trzema kołami — to przejściowe modele, dzięki którym dzieci zyskają jeszcze więcej umiejętności potrzebnych w trakcie jazdy rowerem. Poza tym w ich przypadku maluch może korzystać z pedałów bądź nadal stawiać na siłę własnych nóg. Dodatkowo trzy koła zapewnią stabilność, więc dziecko nie zniechęci się do jazdy na rowerze.
  • Rowery z dwoma kołami — to idealna opcja dla starszych dzieci, które potrafią już złapać równowagę w trakcie jazdy na rowerze. Na tym etapie musisz nauczyć go hamowania, skręcania, a także startu. Na samym początku przyda Ci się specjalny kijek do odpychania i kontrolowania kierunku jazdy. Jednak z czasem dziecko na pewno zdobędzie potrzebne umiejętności, dzięki którym będzie swobodnie poruszać się rowerem.

Weź pod uwagę wzrost dziecka

Bardzo ważne jest to, abyś zwróciła uwagę na wzrost dziecka w trakcie wyboru roweru. Szczególnie istotne jest to, żeby maluch mógł swobodnie dotknąć podłoża. Zwróć także uwagę na długość rąk — w końcu dziecko nie może mieć problemów ze złapaniem kierownicy. Dlatego w trakcie podejmowania decyzji zawsze kieruj się dokładnymi wymiarami roweru dla dziecka, by aktywny spacer był przyjemnością zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego malucha.