Podczas kompletowania mebli do pokoju dziecka warto wybrać też wysokiej jakości puf. Tego typu uniwersalny mebel może świetnie sprawdzić się dla maluchów w każdym wieku, dzięki czemu dziecko na różnych etapach swojego życia będzie mogło korzystać z tego samego mebla. Zatem duże znaczenie odgrywa to, jaka jest jakość pufa. Sprawdź, już teraz czym warto się kierować i jaki puf dla dzieci opłaca się zakupić.

Na co zwracać uwagę, kupując puf dla dziecka?

Puf jest niskim, ale bardzo wygodnym siedziskiem, który z powodzeniem zastępuje fotele  czy twarde taborety. Warto zakupić taki puf dla dzieci, ale wtedy jeszcze większe znaczenie ma przede wszystkim jakość materiału. Wiadomo, dzieci biegają, skaczą, często się brudzą, dlatego bardzo ważne jest to, aby postawić na tkaninę, która ogranicza wchłanianie cieczy. Dobrym pomysłem będzie wybranie modelu, który ma ściągany pokrowiec, aby można było go w razie zabrudzenia wyprać. Naszym faworytem wśród materiałów zdecydowanie jest bawełna sanforyzowana.

Poza tym najlepiej też, aby była ona antyalergiczne, by nie podrażniała delikatnej skóry dziecka. Zwróć też uwagę na rodzaj wypełnienia pufa. Najlepiej też, aby był on antyalergiczny, dobrym przykładem będzie tutaj granulat styropianowy. W  ten sposób puf dla dzieci będzie też bardzo lekki.

5 puf dla dzieci, jakie warto kupić

Możesz też przejrzeć najpopularniejsze pufy dla dzieci, jakie zakupisz w naszym sklepie Tutula:

PUFA POK-POK MIĘTOWA

Nasza pierwsza propozycja jest bardzo elegancka i kompaktowa. Puf zapewni dziecku dużą powierzchnię do siedzenia, jest wygodny, a przy tym świetnie ozdobi pokój zarówno dziewczynki, jak i chłopca. To zdecydowanie najmodniejszy model.

PUF COLI Z MINKY DWUKOLOROWY

Ogromnie popularny puf dla dzieci, który ma 3 główne zalety. Po pierwsze jest bardzo wygodny, więc maluch będzie mógł wygodnie na nim usiąść. Po drugie to właśnie jeden z tych przykładów, które mają ściągany pokrowiec, który można bez obaw prać w pralce. Poza tym dostępnych jest tak wiele kolorów i wzorów tego rodzaju pufa, że na pewno znajdziesz model, który dopasuje się do gustu Twojego malucha, do jego zainteresowań, a także do stylu pokoju dziecięcego.

PUFA PUF-PUF ZIELONA CIEMNA

Możesz też zdecydować się na bardziej klasyczny puf, który ma minimalistyczny charakter, dlatego dziecko będzie mogło jeszcze dłużej z niego korzystać. Ogrom dostępnych kolorów również jest bardzo duży, a do tego możesz go kupić w korzystnej cenie.

PUFA EARS NIEBIESKA

Inną naszą propozycją jest niezwykle miękki puf dla dziecka z uszami. Na pewno sprawi wielką radość dziecku, bo gdy tylko ono usiądzie, fotelik dopasuje się do jego kształtu ciała. Idealny do zabawy i odpoczynku.

PUF HIPPO TURKUSOWY

Jeszcze jednym ciekawym przykładem jest puf dla dziecka w kształcie głowy hipopotama. Dużą zaletą jest tutaj wygodne oparcie. Produkt wykonany z grubego materiału poliestrowego, a wypełnienie styropianowe również gwarantuje dopasowanie się pufa do kształtu ciała dziecka. W tym przypadku także można ściągnąć pokrowiec i go uprać w razie potrzeby.