Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami, dlatego wielu rodziców czy dziadków coraz bardziej głowi się nad tym, co kupić dla malucha z tej okazji. Prezenty na Wielkanoc dla dzieci stają się coraz popularniejsze, dlatego zdecydowaliśmy się przygotować listę sprawdzonych pomysłów na upominki, które podbiją serca maluchów w różnym wieku. Zdajemy sobie sprawę z tego, że święta to ogrom wydatków, dlatego też umieściliśmy na naszej liście jedynie propozycje, które kosztują mniej niż 150 zł.

Jakie prezenty na Wielkanoc dla dzieci wybrać, aby wydać mniej niż 150 zł?

Oto lista naszych pomysłów na ciekawe, rozwijające, a przy tym gwarantujące dobrą zabawę prezenty na Wielkanoc dla dzieci – dla niemowlaków oraz chłopców i dziewczynek w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Maskotka szumiąca Zazu owca – idealny upominek dla noworodków i niemowlaków

Jeśli szukasz prezentu na Wielkanoc dla niemowlaka czy nawet dla noworodka, to zdecydowanie zwróć uwagę na dostępne w naszym sklepie Tutula szumiące przytulanki. Z pozoru wyglądają jak maskotki. Jednak w rzeczywistości zostały wyposażone w mechanizm, emitujący kojące dźwięki, takie jak bicie serca czy w różne kołysanki. Dzięki temu maluch może je przytulać, ale też ułatwia to jego zasypianie.

Instrumenty muzyczne

Świetnym pomysłem na prezent na Wielkanoc dla dzieci są instrumenty muzyczne. Dzięki nim maluch rozwinie swoją kreatywność, wyobraźnię, słuch, ale też zyska znakomitą pasję na wiele lat. Dysponujemy sporym wyborem różnych instrumentów, wśród nich polecamy szczególnie drewniane cymbałki dla najmłodszych dzieci. Dla rodzeństwa dobrym pomysłem będzie cały zestaw instrumentów, dzięki którym będą mogli stworzyć orkiestrę i wspólnie grać. Alternatywą dla maluchów, którzy nie lubią długo usiedzieć na miejscu, są bębenki z pałeczkami.

Klocki

Dzieci kochają klocki, gdyż mogą dzięki nim miło spędzić czas, zaprosić dorosłych i rówieśników do wspólnej zabawy oraz pozwolić zaszaleć swojej wyobraźni. Klocki jako prezenty na Wielkanoc dla dzieci będą zatem świetnym wyborem. Szczególnie dobrym pomysłem będą modele wykonane z drewna, gdyż są trwalsze, a przy tym ekologiczne. Warto dopasować klocki do etapu rozwoju malucha. Jeśli np. dziecko uczy się aktualnie liczyć, to doskonałym pomysłem będzie liczydło 3w1 w formie klocków. Dla chłopców świetnie sprawdzą się drewniane klocki tor wyścigowy z matą, które składają się z aż 160 elementów, co zapewnia wyśmienitą zabawę na wiele godzin.

Gra Chińczyk

Gry planszowe są coraz popularniejsze, bo zapewniają wiele frajdy i angażują zarówno dzieci, jak i dorosłych. Możesz znaleźć jakąś ciekawą grę planszową edukacyjną, logiczną czy familijną jako prezent na Wielkanoc dla dzieci. Dobrym rozwiązaniem będzie też klasyka gatunku, czyli gra planszowa Chińczyk w wersji dla dzieci. Zmusza do logicznego myślenia, a przy tym jest naprawdę wciągająca.

Mamy nadzieję, że zainspirowaliśmy Cię do tego, abyś kupił dokładnie takie prezenty na Wielkanoc dla dzieci, które przypadną do gustu każdemu szkrabowi.