Twój maluch ma niespożyte pokłady energii? Zatem koniecznie wybierz prezent na święta dla aktywnych dzieci. Dzięki temu nie tylko znajdzie ujście dla swojej energii, ale też podarujesz mu coś, co na pewno sprawi mu ogromną radość. Nie wiesz, jakie zabawki sprawdzą się najlepiej? W takim razie skorzystaj z naszych inspiracji! Wtedy zakupy świąteczne staną się dla Ciebie jeszcze przyjemniejsze.

4 najciekawsze prezenty dla aktywnych dzieci

Rowerki

Jeżeli widzisz u swojego dziecka nie tylko mnóstwo energii, ale również chęć do aktywności fizycznej, to koniecznie wykorzystaj ten fakt. W końcu masz ogromną szansę na to, aby rozbudzić w maluchu miłość do sportu. Wtedy będzie się jeszcze lepiej rozwijać, a przy okazji zadbasz o zdrowie swojego potomka. Dlatego koniecznie postaw na rowerek. Tutaj masz kilka możliwości do wyboru — dla starszych dzieci doskonały będzie rower dwu- lub trzykołowy. W przypadku maluchów idealnie sprawdzą się rowerki, umożliwiające swobodne odpychanie się od podłoża.

Skoczki

Chcesz dać prezent na święta dla aktywnych dzieci, z których będą mogły korzystać w domu? W takim razie postaw na swego rodzaju alternatywę rowerka, czyli na skoczek. Taka zabawka jest doskonałym rozwiązaniem szczególnie dla maluchów. W końcu nie tylko pozwala nieco stracić energię, ale też rozwija jego mięśnie — szczególnie nogi. Dlatego jest to idealna opcja dla dzieci, dopiero uczących się chodzić bądź takich, które mają to jeszcze przed sobą. Po prostu skoczki sprawiają, że maluchy zyskują jeszcze większą stabilność.

Zwróć także uwagę na ciekawy wygląd skoczków — mogą przybrać postać sympatycznych i bardzo kolorowych zwierzaków, dzięki czemu zyskują zainteresowanie dzieciaków.

Instrumenty muzyczne

Nie przeszkadzają Ci dźwięki muzyki roznoszące się po domu? Zatem doskonałym prezentem dla aktywnych dzieci będą instrumenty muzyczne. Wtedy skutecznie przeniosą swoją energię na naukę gry na flecie, bębenkach czy gitarze. Taki podarek na pewno odkryje przed maluchem zupełnie nowy świat — pełen cudownych dźwięków, nut oraz radosnych piosenek. Poza tym muzyka sprzyja również rozwojowi, więc przy odrobinie chęci cierpliwości na pewno odkryjesz i swojego dziecka kolejne talenty.

Układanki

Maluch może skutecznie stracić swoją energię podczas szukania rozwiązań, radzenia sobie z problemami, a także w trakcie rozwijania umiejętności logicznego myślenia. Dlatego bardzo dobrym prezentem świątecznym dla aktywnych dzieci są wszelkiego rodzaju układanki, puzzle, tablice edukacyjne, a także klocki lego. Takie zabawki wręcz to też doskonała lekcja dla Twojego malucha — w końcu ich możliwości edukacyjne są naprawdę ogromne. Dzięki takim grom czy zabawkom maluch zacznie trenować swoją cierpliwość, nauczy się dopasowywać poszczególne elementy, a nawet rozwinie swoją kreatywność. W końcu nareszcie może zbudować to zamek, samochodzik lub dowolną postać. Ogromną zaletą są także ciepłe kolory i radosne pamperki narysowane na takich zabawkach — przy ich pomocy dziecko jeszcze chętniej będzie sięgać po układanki i klocki.