Jaki jest idealny prezent dla dziecka na urodziny czy święta? Oczywiście taki, który zostanie dopasowany do jego charakteru, zainteresowań i wieku, a przy tym będzie też bezpieczny i najlepiej rozwojowy. Dużo tego, prawda? Dlatego właśnie na naszym blogu tak chętnie dzielimy się sprawdzonymi pomysłami na prezenty dla dzieci. Tym razem pod lupę bierzemy aktywne szkraby. Sprawdź już teraz, jaki prezent dla ruchliwego dziecka będzie strzałem w dziesiątkę i dopasuj go do wieku malca.

Ruchliwe dziecko, czyli jakie?

Twoje dziecko kocha aktywność, ma tysiące pomysłów i niespożyte zasoby energii? Być może po prostu nie ma gdzie i w jaki sposób pozbyć się drzemiącej w nim energii. Jeśli to jest powodem, to rozwiązaniem może być właśnie jedna z naszych propozycji na prezent dla ruchliwego dziecka.

Oczywiście może się też okazać, że Twoja pociecha potrzebuje również innego wsparcia, np. psychologa, który pomoże w dokonaniu diagnozy.

Jednak nie musisz martwić się na zapas, pomoc specjalisty to nic złego, a nadmierna aktywność Twojego dziecko może nie być wcale trudna do wyeliminowania. Z jednej strony ważne będzie zadbanie o jego ruch, ale też konieczne stanie się wyciszenie, gdy będzie to konieczne, np. wieczorem. Tym razem zwrócimy uwagę na kwestie związane z ruchem.

Jaki prezent dla ruchliwego dziecka?

Skoczki

Specjalnie dla bardzo ruchliwego brzdąca przygotowaliśmy różne zabawki, które na pewno świetnie się sprawdzą. W sklepie Tutula znajdziesz m.in. skoczki, które pobudzają do aktywności i kreatywności.

Rower

Ruch to zdrowie, a skoro Twoje dziecko tak bardzo go potrzebuje, to rozwiązanie jest jedno – musisz kupić mu rowerek. W szczególności świetnie sprawdzi się, gdy masz podwórku i miejsce do jeżdżenia, ale w przeciwnym razie konieczne będzie udanie się z maluchem na spacer, a w przypadku starszaków na wspólny wypad na rowery.

Niezbędne będzie dopasowanie roweru do wieku malucha. Ciekawą opcją na pierwszy rower będzie model Turbo Cool Red na 3 kółkach z dołączoną rączką, abyś mógł pomóc dziecku w jeździe.

Hulajnoga

Dla małych dzieci nie są wskazane elektryczne hulajnogi, które ostatnio są tak popularne. Znacznie lepszym rozwiązaniem są modele klasyczne. W końcu maluch w trakcie jazdy musi wykorzystać przy nich siłę swoich mięśni, dzięki temu szybciej się męczy i rozładowuje energię lub nawet napięcie, które w nim drzemie. Szczególnie polecamy nasze hulajnogi na trzech kółkach, np. Scooter Boogie Blue lub też Scooter Micmax Blue.

Suchy basen

Zapewnij swojemu dziecku wspaniałe i bezpieczne miejsce do zabawy z przyjacielem lub rodzeństwem. Takim właśnie rozwiązaniem jest suchy basen z piłeczkami. Nie potrzebujesz wody, dużego mieszkania, ogrodu czy nawet wychodzenia z domu, by maluch mógł się wyszaleć. Zatem to rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się, gdy chcesz dać prezent dla ruchliwego dziecka w okresie jesienno-zimowym.

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, jaki prezent dla ruchliwego dziecka warto kupić. W razie czego napisz do nas, a na pewno Ci doradzimy.