Kupowanie prezentu na urodziny, imieniny czy na święta dla chłopca w wieku 6 lat nie jest takie proste. W tym wieku maluchy mają już swoje zainteresowania, potrzeby i oczekiwania. Dlatego przygotowaliśmy kilka sprawdzonych pomysłów na prezent dla 6 latka chłopca. Dzięki nim na pewno kupisz maluchowi wymarzony prezent.

Prezent dla 6 latka chłopca – 4 pomysły

Zabawkowy fortepian z mikrofonem

Pierwszą propozycją jest fortepian w postaci zabawki. Wielbiciel muzyki wprost oszaleje na jego punkcie. Dziecko z jednej strony może tworzyć własne kompozycje lub też podłączyć telefon i odtwarzać wybrane piosenki. Kto wie, być może to świetny pomysł, aby rozbudzić w dziecku miłość do muzyki.

Traktor na pedały Farmer MaxTrac

Nieco droższym pomysłem jest traktor ze spychaczem. Maluch może usiąść za kierownicą i wcielić się w rolę kierowcy traktora. Zyskuje wtedy możliwość pełnego sterowania pojazdem, a także załadowania zabawek i przemieszczenia ich w wybrane miejsce. Na pewno każdy chłopiec zachwyci się takim prezentem, a tym bardziej w wieku 6 lat.

Puzzle magnetyczne baśniowa noc

Dla spokojnych chłopców lub takich, którzy właśnie potrzebują wyciszenia, świetnie sprawdzą się puzzle na prezent. 120 elementów zapewnią zabawę na kilka dłuższych chwil. Warto sięgnąć po magnetyczne puzzle, gdyż są wytrzymalsze i można ułożyć z nich obrazek, który później powiesisz w pokoju chłopca.

Drewniany warsztat z narzędziami

32 elementy i solidny oraz pełen możliwości warsztat zachwyci nie jednego malucha. Właśnie taki powinien być idealny prezent dla 6 latka chłopca – pobudzać kreatywność, rozwijać, uczyć i bawić. W naszym sklepie Tutula znajdziesz wiele różnych warsztatów w korzystnych cenach, więc zdecydowanie przejrzyj naszą ofertę.

Na co zwracać uwagę, kupując prezent dla chłopca w wieku 6 lat na święta?

Pasje chłopca

Chłopiec lubi malować, majsterkować, a może układać puzzle czy oglądać bajki z konkretną postacią? Świetnym pomysłem będzie kupienie prezentu dla 6 latka chłopca, który będzie związany z jego zainteresowaniami i upodobaniami. Dzięki temu zyskasz pewność, że upominek podbije jego serce.

Chłopięce kolory

Nie jest to wymóg, ale mimo wszystko wielu chłopców jest już od najmłodszych lat przyzwyczajanych do tego, że zabawki, którymi się bawią, są w kolorach typowo chłopięcych. Czyli jakich? Niebieskich, błękitnych, zielonych, beżowych, brązowych itp. Chociaż świetną opcją mogą być też pluszaki czy inne zabawki w kolorze fioletowym bądź czerwonym.

Solidne wykonanie

Zawsze na pierwszym miejscu powinna być jakość wykonania zabawek, które chcesz podarować dziecku. Zwróć uwagę na to, aby prezent dla 6 latka chłopca miał certyfikaty bezpieczeństwa i został wykonany z wytrzymałych materiałów, np. z drewna. Dobrym pomysłem będzie przyjrzenie się prezentowi dokładnie i sprawdzenie, czy wszystkie śrubki są dobrze przykręcone i nie ma na wierzchu wystających elementów, które mogłyby zagrozić dziecku.

A Ty, jaki prezent dla 6 latka chłopca kupisz? Mamy nadzieję, że nasze pomysły będą strzałem w dziesiątkę!