Podczas kupowania pościeli dla niemowlaka należy zwrócić uwagę nie tylko na jej wygląd, ale też na szereg innych aspektów praktycznych. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy spis tych najważniejszych cech, jakimi powinna wyróżniać się pościel dla niemowlaka. Koniecznie przeczytaj o nich, zanim dokonasz zakupu, aby zapewnić swojemu maluszkowi to, co najlepsze.

3 cechy, na które trzeba zwrócić uwagę, wybierając pościel dla niemowlaka

Materiał

Istnieje wiele różnych materiałów, które tak często wykorzystywane są do produkcji pościeli dla dzieci i dorosłych. Jednak w przypadku niemowlaków nie ma sensu eksperymentować i najlepiej postawić na najbezpieczniejszy materiał, czyli na bawełnę. Zyskasz w ten sposób pewność, że będzie ona miękka w dotyku, nie spowoduje podrażnień czy alergii. W końcu to w pełni naturalny materiał. Koniecznie wybierz wysoką jakość bawełny, aby mieć pewność, że nawet pod wpływem prania w wysokiej temperaturze, pościel nie straci na jakości.

Wymiary

Kolejną ważną kwestią są oczywiście wymiary. Jeszcze przed zakupem pościeli dla niemowlaka, koniecznie musisz dokonać dokładnych pomiarów. W większości przypadków najlepszym rozwiązaniem jest zakupienie pościeli, gdzie kołdra będzie miała wymiar 90x120 cm lub też 100x135 cm. Jeśli chodzi o poduszkę, to wystarczająca stanie się poszewka o wymiarach 40x60 cm. Szczególnie ten odrobinę większy wymiar może być znakomitym rozwiązaniem, gdyż maluch będzie mógł wykorzystywać tę pościel nawet do 5. roku życia.Design

Dopiero na samym końcu warto kierować się bezpośrednio wyglądem pościeli dla niemowlaka. Z jednej strony nie powinna być ona zbyt wyrazista i krzykliwa, gdyż najważniejsze jest to, żeby zapewnić dziecku spokój i poczucie bezpieczeństwa. Dlatego modele pastelowe czy białe z dodatkami będą najlepszym rozwiązaniem. W naszym sklepie Tutula możesz kupić pościel w różnych uroczych wzorach – pościel w jelonki, przedstawiająca konstelacje, w trójkąty, ukazująca safari, samochody czy kwiatki. Na pewno z łatwością dopasujesz pościel do aranżacji, wokół której został zaprojektowany pokój niemowlaka.

Pościel do wózka

Poza tym zwróć uwagę także na pościele do wózka, które również warto zakupić dla niemowlaka. Zapewnisz w ten sposób maluchowi niesamowitą wygodę i bezpieczeństwo. Poza tym warto dopasować taką pościel do designu wózka, aby stworzyć spójny wygląd i przy okazji zyskać jeszcze bardziej uroczy efekt.

Zapewnij komfort dziecku podczas snu

Nie zapomnij, że obok pościeli dla niemowlaka, kluczową rolę odgrywają także poduszki oraz kołdry. Koniecznie zwróć uwagę, aby spełniały one następujące funkcje:

  • były dopasowane do pory roku – tak, aby maluch się nie przegrzał i nie zmarzł,
  • były komfortowe – najwygodniejsza jest kołdra puchowa czy wełniana,
  • były antyalergiczne – jeśli Twoje dziecko ma alergie np. na pierze, to koniecznie wybierz kołdrę bambusową czy z jedwabnym wypełnieniem.

Kołdra i poduszka muszą być miękkie, niezbyt ciężkie i przy okazji przepuszczać powietrze. Wybierz je, a następnie zakup u nas pościel dla niemowlaka, która perfekcyjnie spełni swoje funkcje.