Urządzasz pokój dziecięcy, a może chcesz nieco odświeżyć to wnętrze? W takim razie postaw na kolorowe i wręcz bajkowe poduszki. Przy ich pomocy każdy maluch zyska jeszcze więcej pozytywnej energii. Po prostu spraw radość swojemu dziecku i wybierz poduszki dopasowane do jego charakteru.

Czym kierować się przy wyborze poduszek do pokoju dziecięcego?

Pamiętaj, że urządzając dziecięcą sypialnię, musisz połączyć kilka kwestii. Przede wszystkim zacznij od ustalenia, jaki styl ma mieć to pomieszczenie. W ten sposób dużo łatwiej będzie Ci określić, które modele sprawdzą się w pokoju Twojego dziecka. Nie ograniczaj się jedynie do dopasowania poduszki do aranżacji wnętrza. Zwróć także uwagę na indywidualne upodobania malucha. Jeżeli wiesz, że uwielbia zwierzęta, kosmos, piłkę nożną lub śmieszne postacie, to właśnie takie wzory sprawdzą się najlepiej. Wtedy dziecko z pewnością jeszcze chętniej będzie spędzać czas w tym otoczeniu.

4 najpopularniejsze wzory poduszek do pokoju dziecięcego

Zwierzęta

Dzieci bez względu na wiek uwielbiają poduszki, przedstawiające zwierzęta. Dlatego ich popularność ciągle nie słabnie. Szczególnie olbrzymim powodzeniem cieszą się sympatyczne lisy, słodkie pandy, urocze wiewiórki, a nawet dinozaury, rekiny, tygrysy i modne jednorożce. Widzisz, że wybór jest naprawdę spory — tym bardziej, jeżeli postawisz na jeden z modeli ze sklepu Tutula.

Kosmos

Obecnie panuje moda na naprawdę kosmiczne dodatki do wnętrz. Twój maluch na pewno z przyjemnością będzie korzystać z poduszek ozdobnych w kształcie statku kosmicznego. Szczególnie wtedy, gdy zestawisz je z różnokolorowymi gwiazdkami. Wówczas pokój stanie się naprawdę spójny, a przy okazji zaczniesz skutecznie rozwijać nową pasję u malucha. Chcesz jeszcze mocniej podkreślić ten kosmiczny klimat? Zatem nie ograniczaj się jedynie do tekstyliów. Doskonale sprawdzą się także lampki nocne czy dekoracje ścienne w astronomiczne wzory.

Misie

Dzieci uwielbiają przytulanki, bo dzięki nim zyskują jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa — nawet wtedy, gdy powoli uczą się samodzielności. Nie tylko typowe maskotki spełniają tę funkcję, często służą do tego także poduszki. W końcu przytulanie się do nich jest bardzo przyjemne. Właśnie z tego powodu tak wiele dzieci przywita z radością poduszkę ozdobną w kształcie misia. Przy nim na pewno sen malucha będzie jeszcze spokojniejszy, a przede wszystkim pełen radosnych i kolorowych snów.

Kolorowe wzory

Poduszki do pokoju dziecięcego powinny być kolorowe i wesołe. Na pewno chcesz, żeby właśnie takie emocje towarzyszyły Twojemu maluchowi. Właśnie z tego powodu warto przyozdobić dziecięcą sypialnię takimi bajkowymi wzorami. W tym przypadku doskonale sprawdzą się poduszki w barwne diamenty, soczyste arbuzy, słodkie ciasteczka, radosne tęcze, a nawet w zabawne napisy. Takie modele sprawdzą się zarówno u młodszych dzieci, jak i u nieco starszych. Po prostu ich pozytywny przekaz wprowadzi do wnętrza mnóstwo energii.