Coraz więcej mam wykorzystuje poduszki do karmienia. Ten niepozorny gadżet może w rzeczywistości niezwykle ułatwić proces karmienia maluszka, szczególnie młodym mamom, które dopiero się uczą zajmowania swoim dzieckiem. Dlatego też postanowiliśmy przygotować poradnik o tym, jak używać poduszki do karmienia i jak wybrać taki model, który będzie bezpieczny i jednocześnie praktyczny.

Poduszka do karmienia – jaką wybrać?

Wygoda obu stron, tj. mamy i maluszka to kwestia najważniejsza podczas kupowania poduszki do karmienia. Dlatego też koniecznie zwróć uwagę na to, aby materiał, z którego jest wykonana poduszka, był miękki i nie drażnił delikatnej skóry maluszka. Najlepiej postaw na wysokiej jakości bawełnę antyalergiczną.

Podczas kupowania poduszki do karmienia masz do wyboru kilka kształtów. Wśród najpopularniejszych można wyróżnić rękaw do karmienia oraz poduszkę rogal do karmienia. Ciekawą opcją jest też poduszka do karmienia bliźniąt w kształcie podkowy, która pozwala na jednoczesne wykarmienie dwójki dzieci.

Popularne poduszki do karmienia, jakie kupisz w sklepie Tutula

Wiele ciekawych i wartych zakupu poduszek znajdziesz w naszym sklepie internetowym w zakładce poduszki do karmienia. Wyróżniliśmy jednak kilka przykładowych modeli, aby pomóc Ci podjąć decyzję, oto one:

Jak używać poduszki do karmienia?

Jeśli zdecydujesz się na poduszkę do karmienia w kształcie rogala, to będziesz używać jej w następujący sposób – owiń się poduszką w talii, a później ułożyć na niej dziecko. Rogal do karmienia świetnie sprawdzi się też kobietom w ciąży podczas spania, gdyż zapewni im większy komfort.

Jak używać poduszki do karmienia w formie rękawa? Niczym nie różni się to od standardowego karmienia maluszka. Z tą jedną różnicą. Ręce mamy się nie męczą, bo zostaje zredukowany ucisk głowy na przedramię. W dodatku też dziecko zyskuje znacznie większy komfort.

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że poduszki do karmienia świetnie sprawdzą się także poza domem, np. w podróży czy na zakupach. Dzięki temu karmienie stanie się o wiele bezpieczniejsze.