Ekologiczne zabawki – dlaczego to dobry prezent na roczek?

Zbliżają się pierwsze urodziny maluszka? Zatem czas wybrać prezent, który najlepiej podkreśli wagę tego wydarzenia. Postaw na ekologiczne zabawki, ponieważ są nie tylko piękne, ale też wytrzymałe i naprawdę urocze. Przekonaj się, dlaczego jeszcze warto zdecydować się na zabawki stworzone z myślą o przyszłości dzieci.

Dlaczego warto wybierać ekologiczne zabawki?

Pierwsze urodziny dziecka to na pewno sporo pozytywnych emocji dla dziecka i jego rodziny, ale to również dobry moment, by zacząć myśleć o przyszłości tego małego człowieka. Dlatego zacznij żyć odpowiedzialnie, wybieraj też ekologiczne zabawki, które są tworzone z myślą o środowisku naturalnym. Dzięki temu wpłyniesz na zminimalizowanie zmian klimatycznych. W końcu na pewno właśnie tego chcesz dla swojego dziecka – bezpiecznej i szczęśliwej przyszłości. Takie zabawki mają również inne zalety, które udowodnią Ci, że to dobry prezent na roczek.

Naprawdę wytrzymałe zabawki

Ekologiczne zabawki są tworzone z wyjątkowo trwałych materiałów np. z kartonu lub drewna. Dzięki temu posłużą dziecku przez wiele lat, a gdy już z nich wyrośnie, to możesz zostawić je jako pamiątkę lub przekazać kolejnemu maluchowi.

Wyjątkowy prezent na roczek

Decydując się na ekologiczne zabawki, stawiasz na odpowiedzialne i długofalowe myślenie. Taki prezent dla dziecka będzie doskonałym symbolem walki z wszechogarniającym konsumpcjonizmem. W ten sposób pokazujesz miłość, jaką darzysz malucha, a także fakt, iż myślisz o jego przyszłości oraz świecie, w jakim będzie żyć.

Uroczy wygląd

Prezent na roczek powinien być nie tylko przemyślany, ale też dopasowany do wieku dziecka. Dlatego ekologiczne zabawki mają przepiękne kolory oraz różnorodne kształty i wzory, które zaciekawią roczne dziecko. Poza tym zachęcają do zabawy i wywołują uśmiech na twarzy maluszka.

Rozwijają dziecięcą wyobraźnię

Elektroniczne zabawki, które grają, śpiewają i mówią, sprawiają, że dziecko jest przestymulowane. W porównaniu do nich drewniane klocki skutecznie rozwijają wyobraźnię, ponieważ pozwalają im tworzyć własne zabawy i historyjki. Dlatego na pierwsze urodziny dziecka podaruj mu takie zabawki, które rozwiną jego kreatywność.

Bezpieczne materiały

Drewniane zabawki mają kształty odpowiednie nawet dla rocznego malucha, a także są wykonane z materiałów zgodnych z międzynarodowymi normami. Dzięki temu nie musisz przejmować się tym, że Twoje dziecko zrobi sobie krzywdę, bo podczas zabawy ekologicznymi zabawkami będzie całkowicie bezpieczne.

Prezent na roczek – jakie zabawki warto wybierać?

Ekologiczne zabawki nie są tak dostępne, jak ich plastikowe odpowiedniki. Jednak wystarczy, że wybierzesz sklep Tutula, gdzie dostępne są rozmaite modele, które spodobają się nie tylko dziecku, ale też Tobie. Możesz postawić na pastelowe wieże ozdobione ciekawymi obrazkami, a także na drewniane klocki, które rozbawią każde dziecko. Starsze pociechy na pewno ucieszą się z drewnianej kuchenki czy torów dla samochodzików.