W okresie dzieciństwa urodziny to jedno z najważniejszych wydarzeń w ciągu roku. W końcu świętujesz wtedy nie tylko przyjście na świat tego malucha, ale też czas, kiedy zdobył kolejne umiejętności. Dlatego wybierz dobry prezent dla dziecka, który umożliwi jeszcze większy rozwój — emocjonalny i fizyczny. Przekonaj się, co warto podarować na urodziny, by maluch mógł się bawić, a przy tym dalej się kształcić.

Jak wybrać najlepszy prezent dla dziecka?

Chcesz, by podarek dla malucha sprawiał mu wiele radości? Zatem obdaruj go zabawką dostosowaną do jego wieku. Dzięki temu dziecko z ogromną przyjemnością zajmie się swoim upominkiem. Poza tym, jeśli dopasujesz prezent do wieku i etapu rozwoju dziecka, to zabawka faktycznie poprawi jego umiejętności, ale też zachęci do nauki. Zastanawiasz się, jakie upominki są dobre dla młodszych bądź starszych maluchów? Skorzystaj z kalendarza rozwoju, dzięki któremu dowiesz się, na jakim etapie znajduje się mały jubilat.

Jaki prezent na roczek?

Pierwsze urodziny malucha to wielkie wydarzenie. W końcu przez ten rok dziecko ogromnie się rozwinęło, a Ty na pewno chcesz zapewnić jubilatowi prezent, który pozwoli mu na zdobywanie kolejnych umiejętności. Pamiętaj, że właśnie te pierwsze lata są najważniejsze, dlatego przemyśl wybór prezentu na roczek i skorzystaj z naszych inspiracji.

Maskotki usypiacze

Jednym z najprzyjemniejszych dźwięków dla rocznego dziecka jest delikatny szum, który pozwala mu się uspokoić. Takie odgłosy sprawiają również, że maluch szybciej zasypia, a przy tym czuje się bezpieczny. Dlatego wybierz szumisia jako prezent na roczek — na pewno spodoba się nie tylko dziecku, ale też jego rodzicom.

Maty edukacyjne

Maluchy, które dopiero ukończyły pierwszy rok życia, chcą poznawać otaczający świat — w końcu to właśnie dzięki temu uczą się i rozwijają. Dlatego tak ważne jest to, żeby zadbać o bezpieczne miejsce do dalszego odkrywania. Właśnie z tego powodu świetnym upominkiem na pierwsze urodziny będzie mata edukacyjna.

Jaki prezent dla starszego dziecka?

W przypadku upominków dla starszych dzieci warto zapytać o radę rodziców jubilata, a dzięki temu dowiesz się, co lubi robić. Pamiętaj, że nie musisz ograniczać się jedynie do zabawek, bo świetnie sprawdzą się też elementy wyposażenia pokoju. Zadbaj tylko o to, by miały ciekawy kształt i kolor, a dziecko mogło z tego skorzystać. W sklepie Tutula znajdziesz m.in. toaletki, które zachwycą małą księżniczkę, a także stolik z krzesełkami dostosowanymi do wzrostu malucha.

Zabawki idealne do spędzania czasu na świeżym powietrzu

Starsze dzieci chcą odkrywać nowe terytoria, przeżywać przygody i dalej się rozwijać. Dlatego postaw na rowerki i skoczki, z których maluchy skorzystają nie tylko w domu, ale też na świeżym powietrzu.

Zabawki rozwijające dziecięcą kreatywność

Dzieci każdego dnia rozwijają się, dlatego podaruj starszym maluchom ekologiczne zabawki, które umożliwią im dalszy rozwój. Postaw na gry edukacyjne — najlepiej, jeżeli będą kolorowe, a wtedy jeszcze bardziej zachęcą do nauki. W tym przypadku świetnym rozwiązaniem jest prawdziwa klasyka, czyli klocki, liczydła i zabawki uczące liter.