Pchacze to zabawki, których popularność nie maleje od lat. Teraz powróciły w zupełnie nowych odsłonach, aby wspierać dzieci podczas nauki chodzenia. Poznaj 3 powody, dlaczego warto kupić pchacz drewniany dla dziecka i sprawdź, jakie niesamowite modele dostępne są w naszym sklepie Tutula.

3 zalety drewnianych pchaczy dla dzieci

Pchacz do nauki chodzenia

Dziecko dzięki temu, że pcha swoją nową zabawkę, śmiało stawia pierwsze i kolejne kroki, a tym samym znacznie szybciej uczy się chodzić.

Bardzo ważne jest też to, że dzięki pchaczom dzieci prawidłowo się rozwijają. Wszystko dlatego, że od razu uczą się chodzić w prawidłowy sposób. Co ciekawe podczas nauki chodzenia bez pchacza, gdy rodzic podtrzymuje od tyłu dziecko lub trzyma je za rękę, maluch nabiera nieodpowiedniej postawy, przez co w przyszłości może mieć spore problemy z postawą.

Solidne wykonanie

Dzięki temu, że pchacz jest wykonany z drewna, staje się też wyjątkowo wytrzymały. To bardzo ważne, gdyż sprawia, że dziecko czuje się pewnie, a przy tym jest naprawdę bezpieczne. Zresztą wiele pchaczy drewnianych z jednej strony uczy chodzenia, ale też stają się zabawkami, z których dzięki swojej solidności można korzystać przez długi czas.

Świetna zabawa dla dziecka

Pchacz drewniany to również świetna zabawka, która rozwija kreatywność, zapewnia aktywną zabawę i wywołuje uśmiech na twarzy dziecka. Warto zatem dopasować taki model, który zagwarantuje maluchowi, jak najwięcej frajdy.

Jaki pchacz drewniany warto kupić?

Teraz już wiesz, że pchacz do nauki chodzenia i zabawy sprawdza się znakomicie. Jednak zbyt duży wybór może być sporym utrudnieniem. Dlatego właśnie przygotowaliśmy kilka ciekawych propozycji, abyś mógł lub mogła wybrać najlepszy pchacz drewniany dla swojego dziecka. Oto nasze propozycje:

  • Pchacz edukacyjny – z jednej strony uczy chodzić, ale też świetnie sprawdza się do nauki liczenia czy rozpoznawania kształtów. Znakomicie rozwija zdolności motoryczne.
  • Wózek dla lalek jako pchacz naturalny – wiele dziewczynek uwielbia zabawę lalkami, dlatego warto podarować im wózek, który na początku posłuży jako pchacz do nauki chodzenia, a później jako zabawka.
  • Drewniany pchacz z klockami – ciekawym pchaczem drewnianym jest też ten produkt. Nie dość, że jest dostępny w cenie poniżej 100 zł, to jeszcze pozwala gromadzić i przemieszczać drewniane klocki.
  • Pchacz samochodzik błękitna chmurka – to świetny pchacz w kształcie samochodu. Z jednej strony uczy chodzenia, ale też maluch może wsiąść do auta, a rodzic lub starsze rodzeństwo pchać go i zapewnić w ten sposób jeszcze lepszą zabawę.
  • Wiewiórka do pchania – to klasyka w nowym, solidnym i naprawdę uroczym wydaniu. Dziecko może zabrać ten pchacz drewniany ze sobą na spacer czy sprawiać, aby stawiane przez niego kroki były pewniejsze.
  • Bęben do pchania – kolejny klasyczny pchacz, który przy okazji zachęca dziecko do nauki chodzenia swoim wyglądem i odgłosami, jakie zapewnia bęben z kuleczkami. Ekologiczny i ręcznie wykonany produkt jest w pełni bezpieczny dla dziecka, a dodatkowo też dość tani, gdyż kosztuje ok. 61 zł.