Gry planszowe to nie relikt przeszłości! Dziś wracają do łask i zdobywają coraz większą popularność zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Poznaj kilka zupełnie nowych gier planszowych oraz przypomnij sobie o grach ze swojego dzieciństwa w nowej odsłonie. Pokaż swojemu maluchowi, że gry planszowe dla dzieci to sama radość i doskonały sposób, aby spędzić trochę czasu razem.

Dawno temu, gdy komputery jeszcze nie były dostępne czy tak popularne, dzieci i dorośli siadały do stołu i z przyjemnością spędzali czas na graniu w gry planszowe. Jakie gry są dziś najpopularniejsze? Poznaj najciekawsze gry planszowe dla dzieci ze sklepu Tutula, do których warto zaprosić całą rodzinę.

4 gry planszowych dla dzieci, które warto wybrać

Memory

Pierwszą propozycją jest nieśmiertelne Memory. Czy ktoś nie zna tej gry? Zasady są tutaj bardzo proste – otóż gracze muszą znaleźć dwa takie same klocki. Konieczne do tego jest wykazanie się sporą spostrzegawczością, koncentracją oraz oczywiście pamięcią. W naszym sklepie możesz znaleźć tak wiele odmian gry Memory – jedne przedstawiają zwierzęta, inne poszerzają wiedzę z różnych dziedzin, a jeszcze inne uczą alfabetu. Każda wariacja tej gry to prawdziwy hit, który sprawdzi się zarówno dla całej rodziny, jak i dla dziecka, które będzie mogło pobawić się samodzielnie.


Domino

Inną propozycją ciekawej gry dla dzieci jest domino. Klasyczne klocki z kropkami to już przeżytek! Dzisiejsze domino to prawdziwa parada kreatywności i prawdziwa burza mózgu. W końcu z jednej strony ta gra uczy spostrzegawczości, logicznego myślenia, ale przy okazji dostępne jest też domino, uczące przy okazji języka angielskiego – English Eater.

Chińczyk

Chińczyk to wspaniała gra planszowa dla dzieci, a właściwie dla całej rodziny. Tutaj nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Wystarczy zaledwie chwila, żeby zapoznać się z zasadami gry, aby już po chwili bez reszty zaangażować całą rodzinę. W Chińczyka gra się już od przynajmniej kilku pokoleń i nic nie wskazuje na to, aby fenomen tej gry osłabł. Poza tym jej zaletą jest też na pewno to, że Chińczyk to gra zawierająca raczej niewielką planszę, dzięki temu z łatwością można schować grę do torebki i zabrać w podróż czy na wakacje. Warto podkreślić, że jest już naprawdę sporo wariacji tej gry, jedną z nich jest np. Kids Concept Chińczyk.

Cała seria Pic’n mix

Gry planszowe dla najmłodszych w wieku +3 lata, to również znakomity pomysł. Koniecznie sprawdź dostępną w sklepie Tutula serię Pic’m mix, na którą składa się wiele gier planszowych stworzonych z myślą o maluchach. Główną zaletą tych gier jest przepiękna grafika, ale też cała masa wiedzy, którą przekazują. Dziecko uczy się zawodów, poznaje bliżej życie zwierząt w lesie, odgrywa nowe kształty czy też uczy się odczytywania godzin oraz przygotowywania pizzy. Zasady są zawsze bardzo proste, ale tutaj jednak przede wszystkim chodzi o dobrą zabawę i satysfakcję na twarzy malucha, kiedy poprawnie wykona zadanie.

A Ty, w jakie gry planszowe grasz ze swoimi dziećmi?