Karmienie staje się znacznie bardziej komfortowe dla maleństwa i jego mamy, kiedy zaczniesz stosować specjalnie dopasowaną poduszkę. Przekonaj się, jak wybrać najlepszy model. Sprawdź też, jak wiele pozytywnych korzyści zapewnia poduszka do karmienia.

Jakie są najlepsze poduszki do karmienia?

Podczas wybierania poduszki do karmienia warto zwrócić uwagę na szereg bardzo ważnych aspektów. Dla jednych najważniejszy jest miękki i wytrzymały materiał, a inni cenią sobie też design. Warto jednak zwrócić uwagę także na kilka innych aspektów, takich jak:

  • jakość – zdecydowanie najlepsza poduszka do karmienia to taka, która dodatkowo zawiera certyfikaty jakości, np. OEKO-TEX,
  • rodzaj wypełnienia – koniecznie wybierz wypełnienie hiperalergiczne, oprócz tego dobrym rozwiązaniem będzie takie, które chłonie wilgoć i się nie odkształca,
  • poduszka powinna umożliwiać jej pranie w pralce, a przy tym materiał po tym procesie nie może się rozciągać czy tracić intensywność kolorów,
  • kształt – do wyboru są różne poduszki do karmienia. Jedne mają kształt rogala, inne rękawa. Która opcja będzie lepsza? Zazwyczaj to kwestia komfortu i indywidualnych preferencji, gdyż obie opcje mogą być tak samo praktyczne. Kiedy sięgniesz po rogalik, to będziesz mógł nakarmić dziecko w każdej pozycji.

Dlaczego warto zakupić poduszkę do kamienia?

Poduszki do karmienia zapewniają wiele korzyści. Najważniejsze jest to, że dają dziecku i matce wygodę podczas karmienia. Mamy po cesarskim cięciu szczególnie chwalą sobie modele w kształcie rogala, gdyż dodatkowo odciążają one brzuch. Rogale chwalone są także za to, że wspaniale odciążają odcinek lędźwiowy kręgosłupa u każdej mamy, która zdecyduje się na taką pomoc w trakcie karmienia.

Warto zwrócić uwagę także na to, że najlepsza poduszka do karmienia dodatkowo chroni malucha. Masz zatem większa pewność, że dziecko się nie wyślizgnie. W dodatku będzie mogło wtulić się w przyjemny w dotyku materiał.

Wszystkie poduszki do karmienia, jakie możesz zakupić w naszym sklepie Tutula, mają bardzo nowoczesny i uroczy design. Do tego można je używać tak samo w domu, jak i na spacerze, w podróży czy po prostu poza domem.

Poduszki do karmienia – 5 produktów, które warto wybrać

Sprawdź, jakie poduszki do karmienia najczęściej wybierają nasi kupujący:

Sprawdź, który model przypadnie Ci do gustu i spełni wszystkie Twoje potrzeby. Zadbaj o wygodę, bezpieczeństwo i stabilność podczas karmienia.