Nie ma rodzica, który nie usłyszałby kiedykolwiek od swojego dziecka — nudzę się lub nie mam co robić! Ten stan może dopaść malucha w każdym wieku i często to właśnie na rodziców spada ta odpowiedzialność związana ze znalezieniem sposobu na nudę u dziecka. Wbrew pozorom sprawa jest poważna, więc zdecydowaliśmy się przygotować listę pięciu niezawodnych metod na walkę z nudą u dziecka. Sprawdź, która przypadnie do gustu Twojemu maluchowi.

5 sposobów na nudę u dziecka

Pograjcie w gry planszowe

W ostatnich latach powróciła moda na gry planszowe. Zatem koniecznie zaraź swojego malucha miłością do tego typu rozrywki. W sklepie Tutula jest tak wiele różnych gier, że możesz wybierać do woli. Jednak, kiedy zależy Ci na wspólne walce z nudą, to wybierzcie gry logiczne lub memory. Na pewno będziecie się przy nich dobrze bawić, a przy okazji dziecko połączy przyjemne z pożytecznym.

Przygotuj basen… z piłkami

Kąpiel w basenie wymaga ciągłego nadzoru i zwiększa wydatki za wodę. Jednak jest lepsze rozwiązanie. Jakie? Otóż już teraz możesz kupić dla swojego dziecka suchy basen z piłeczkami w sympatycznych kolorach. Koniecznie rozłóż go w kuchni — w trakcie przyrządzania obiadu lub w salonie — gdy relaksujesz się po pracy. Dzięki temu dziecko zyska wiele frajdy, a Ty będziesz mieć je na oku.

Wyruszcie w podróż drewnianym pociągiem

Dla miłośników pociągów znakomitą opcją będzie zabawa pociągiem. W naszej ofercie znajduje się drewniana kolejka, która zawiera takie elementy, jak tory, pociąg, znaki, budynki i wiele innych. Jak wiadomo, im więcej przedmiotów zawiera zabawka, tym bardziej interesuje malucha. Zatem wyruszcie w niesamowitą podróż, ale najpierw sami zdecydujcie, jak ma wyglądać trasa, którą pojedzie pociąg.

Postaw na bujanie

Niemal każde dziecko uwielbia się huśtać. W końcu to doskonała zabawa. Zapewne nie zawsze masz czas i energię, aby iść z nim na plac zabaw. Dlatego doskonałym sposobem na nudę u dziecka może być huśtanie się w domu czy w ogrodzie. Wystarczy, że kupisz wysokiej jakości huśtawkę i solidnie ją zamontujesz lub stabilnie postawisz. Koniecznie wybieraj produkty z certyfikatami bezpieczeństwa, żeby mieć pewność, że nic nie grozi dziecku w trakcie zabawy. Znakomitą alternatywą może być tzw. kokon, którego możesz zamontować w domu czy na zadaszonym tarasie. Dziecko może w środku jednocześnie siedzieć, ale też czytać książeczki oraz grać w gry na tablecie czy telefonie.

Odkryj potęgę zabawy w piaskownicy

Pamiętasz, ile frajdy było w trakcie zabawy w piasku? Tam po prostu nigdy nie było czasu na nudę. Zachęć dziecko do budowania zamku, miasteczka dla zabawek, np. lalek, toru wyścigowego dla samochodów, a może nawet zaproponuj urządzenie piaskowych dań. Przypilnuj malucha, aby nie zdecydowało się na degustację tych pyszności! Piaskownica to prawdziwe „must have” i koniecznie znajdź na nią miejsce w swoim ogrodzie, gdy masz w domu dziecko do ok. 10-11 roku życia. Szybko przekonasz się, że dzięki temu znacznie rzadziej będziesz słyszeć zrezygnowane hasło — nudzę się!