Urządzasz pokoik dla dziecka i zastanawiasz się, jakie oświetlenie będzie najlepsze? Przede wszystkim wybieraj funkcjonalne modele, czyli takie, które są bezpieczne. Zadbaj też o design, aby lampka do pokoju dziecka doskonale uzupełniła wystrój wnętrza.

Na co zwrócić uwagę wybierając lampki do pokoju dziecka?  

Praktyczne wykorzystanie

Zawsze wybieraj lampki do pokoju dziecka, które spełniają określone funkcje, np. zapewniają odpowiednią ilość światła. Dzięki temu natężenie światła ułatwi Ci karmienie, przewijanie, usypianie, czytanie książeczek bądź po prostu wspólną zabawę. Wystarczy, że postawisz w pokoju różne rodzaje lamp – wiszącą, ścienną lub stojącą, a następnie umieścisz je w strategicznych miejscach. Wtedy z łatwością będzie można włączyć tę lampę, która akurat będzie potrzebna. Pomoże to przy okazji w oszczędzaniu energii elektrycznej.

Zachowanie bezpieczeństwa     

Oprócz walorów estetycznych i użytkowych koniecznie weź też pod uwagę bezpieczeństwo  malucha. Dlatego zrezygnuj z lampek, które są wykonane z łatwo nagrzewających się materiałów bądź mających wystające przewody. Dzięki temu dziecko podczas zabawy nie zrobi sobie krzywdy. Nie oznacza to, że masz całkiem rezygnować ze stojącego oświetlenia, po prostu wybieraj bezpieczne modele zasilane bateriami, które oferuje Tutula. Decydując się na taką lampkę dla dziecka, wiesz, że maluch nie poparzy się, a przy okazji stworzysz w pokoju naprawdę przytulny klimat.

Dopasowanie do wyglądu pokoju

Urządzanie pokoju dziecięcego to prawdziwa przyjemność. Dlatego na pewno dodatkową radość sprawi Ci wybieranie lampki. Pamiętaj, że oświetlenie stanowi bardzo ważny punkt pomieszczenia, także pod względem wizualnym. Przy jego pomocy podkreślisz charakter malucha, ale też nadasz wnętrzu prawdziwie bajkowy charakter. Naprawdę łatwo to zrobisz, gdyż dziecięce lampki dostępne są w wielu różnych odsłonach, dlatego z łatwością znajdziesz lampki w różnych wzorach i kolorach. Obecnie niezwykle popularne są modele w kształcie uroczych misiów, flamingów, słoni, lisów, a nawet koparek lub rakiet.

Brak mocnego olśnienia

Chcesz zadbać o komfort maluszka? Zatem zdecyduj się na lampki dla dziecka, które nie rażą po oczach. Dzięki temu zapalone światło nie będzie mu przeszkadzać, co jest szczególnie ważne u niemowląt, gdyż spędzają większość dnia w swoim pokoju. Po prostu wybieraj modele z punktowym oświetleniem, a nie takie, które mają nadmiernie skupione światło.

Ciepła barwa światła

 

Dziecięcy pokój ma być synonimem ciepła, bezpieczeństwa i radości. Oświetlenie może pomóc Ci zapewnić taki efekt, jeśli tylko wybierzesz odpowiednią barwę oświetlenia. Najlepiej sprawdzi się ciepła biel, ponieważ jest przyjemna dla oka, a przy okazji ułatwia zasypianie. Dzięki temu lampka będzie miała kojący wpływ na dziecko. Poza tym ciepła barwa jest doskonałym rozwiązaniem w jasnych pokojach, gdzie królują ściany i mebelki w białym kolorze. Wtedy dobre oświetlenie zachęci do zabawy, ale też będzie stymulować pozytywny rozwój malucha.