Szukasz idealnego upominku dla dziewczynki i zastanawiasz się, co sprawi jej radość, a przy okazji będzie mieć wartość edukacyjną? Lalka na prezent to wciąż doskonałe rozwiązanie. W końcu spodoba się prawie każdej małej dziewczynce — choć chłopcy też na pewno chętnie włączą się do zabaw. Oprócz tego lalki są naprawdę ponadczasowe, a przy ich pomocy obdarowane dziecko na pewno stworzy wiele miłych wspomnień.

Dlaczego warto podarować lalkę?

Dla niektórych osób lalki to są symbole miniony epok, dlatego mogą pojawiać się w Twojej głowie wątpliwości co do tego, czy dać ją swojej córce. Jednak pamiętaj o tym, że zabawy z lalkami są naprawdę rozwojowe. Przede wszystkim pobudzają wyobraźnię — w końcu przy jej pomocy powstanie wiele ciekawych historii czy przygód, do których każda dziewczynka lub chłopiec będzie chętnie wracać. Poza tym lalki uczą empatii i zrozumienia dla drugiej osoby. Nie oznacza to od razu, że dziewczynki już od najmłodszych lat są przygotowywane do roli matki. Raczej chodzi tu o pewnego rodzaju wrażliwość, tak przydatną w życiu każdego człowieka.

Zwróć także uwagę na to, że lalka zarówno w przypadku dziewczynki, jak i chłopca, to doskonały sposób na przygotowanie Twojego dziecka na pojawienie się młodszego rodzeństwa. Poza tym lalki możesz wykorzystać do nauki prawidłowych zachowań, a nawet dzielenia się, ubierania, przepraszania czy dziękowania. Widzisz zatem, jak rozwojowe są te ponadczasowe zabawki.

Jakie lalki na prezent warto podarować?

Klasyczne

Pamiętasz lalki ze swojego dzieciństwa? Wyglądały niczym niemowlę, można je było przebierać i ruszać kończynami. Możesz wybrać taką zabawkę dla swojego dziecka, ponieważ w sklepie Tutula znajdziesz dokładnie takie modele. Lalki mają różne stroje i są odpowiednie dla maluchów powyżej roku. Przy ich pomocy dziecko na pewno zyska nie tylko wspaniały prezent, ale również wspaniałą kompankę do wspólnych zabaw. Doskonałym uzupełnieniem takiego podarku będzie też wózek dla lalki, który dodatkowo zachęci dziecko do wymyślania kolejnych przygód.

Pluszowe

Zabawki mają nie tylko cieszyć, ale również wzmacniać poczucie bezpieczeństwa u malucha. Dlatego świetnym rozwiązaniem są lalki na prezent, które są pluszowe. Wtedy dziecko w każdej chwili może przytulić zabawkę, a nawet schować do torby czy zabrać ze sobą na spacer. Takie lalki są też naprawdę miłe w dotyku i mogą mieć różne formy — przypominać standardową lalkę, misia, królika, a także jelonka, renifera czy inne zwierzątko. W ten sposób z łatwością dopasujesz zabawkę do zainteresowań Twojego dziecka.

Uniwersalne

Szukasz lalki na prezent dla dziewczynki bądź chłopca? W takim razie postaw na uniwersalny model, który spodoba się każdemu — bez względu na płeć czy wiek. Idealnie sprawdzą się lalki przypominające superbohaterów lub takie w formie zwierząt. Ich przyjazny wygląd na pewno od razu podbije dziecięce serce. Przy okazji zabawka jest bezpieczna dla malucha i możesz ją w każdej chwili wyprać. Wtedy masz pewność, że nawet zabawa na świeżym powietrzu czy w trakcie spaceru nie zostawi śladu na lalce.