Szukasz prezentu dla dziecka? Koniecznie postaw na kreatywne zabawki, które rozwiną jego wyobraźnię, logiczne myślenie, ale też po prostu zapewnią całą masę dobrej zabawy. Poznaj sprawdzone pomysły na prezenty dla najmłodszych.

Prezent dla dziecka — co i kiedy kupić?

Urodziny, imieniny, Dzień Dziecka, święta Bożego Narodzenia to najczęstsze okazje, gdy obdarowujesz dzieci upominkami. Warto wtedy dać coś, co rozwinie ich umiejętności poznawcze, a przy okazji sprawi, że będzie można taką zabawkę wykorzystywać na wiele różnych sposobów. Dzięki temu rozwiniesz także kreatywność dzieci.

Zwróć też uwagę na jakość tych zabawek. Koniecznie muszą mieć certyfikaty bezpieczeństwa. Tutula zawsze dba o to, żeby sprzedawać jedynie sprawdzone produkty, więc zdecydowanie maluchy będą mogły się bezpiecznie bawić. Znakomitym pomysłem są ekologiczne zabawki, gdyż są wykonane z drewna i pozytywnie wpływają na środowisko naturalne. Do tego naprawdę uroczo wyglądają.

3 kreatywne zabawki dla najmłodszych

Tablice manipulacyjne

Chyba nie ma dziecka, które nie lubi pisać i rysować na tablicach kredowych. Jednak dziś wybór tablic jest znacznie szerszy, gdyż ciekawą propozycją są również tablice manipulacyjne. Pozwalają maluchowi poznać różne przedmioty, dowiedzieć się jak one działają i jak bezpiecznie z nich korzystać. Zatem wzmacniają ich zmysły poznawcze.

Klocki

Nie od dziś wiadomo, że klocki to znakomity sposób na zabawę w każdym wieku. Jednak dla maluchów najlepiej sprawdzą się drewniane i kolorowe klocki w różnych kształtach. Pozwalają nie tylko doskonale się bawić, ale też nie zrobią im krzywdy. Tego typu ekologiczna zabawka jest upominkowym pewniakiem.

Maty edukacyjne

Jeśli chcesz uczyć malucha już od najmłodszych lat, to postaw na maty edukacyjne. Fenomen tego przedmiotu tkwi w jego prostocie. Można je wykorzystać do pobudzenia motorycznego i wzrokowego. Kiedy maluch położy się na macie, będzie mógł sięgać po różnokolorowe zawieszki, a tym wykonywać różne ćwiczenia.

3 kreatywne zabawki dla starszych dzieci

Lalki i akcesoria do lalek

Śliczne lalki w kolorowych sukienkach to coś, co na pewno przypadnie do gustu każdej dziewczynce. Oczywiście, gdy ma już lalkę, to możesz postawić na akcesoria, które urozmaicą zabawę — drewniane wózki, łóżeczka, kołyski czy domki dla lalek. Takie zabawki uczą odpowiedzialności i opiekuńczości oraz pobudzają wyobraźnię.

Zestawy artystyczne

Kolejną propozycją są produkty, które kładą duży nacisk na zdolności artystyczne i manualne. Dzięki nim dziecko już od najmłodszych lat uczy się wyrażać emocje za pomocą rysunków i malunków. Do tego miło spędza czas i rozwija prawą półkulę. Z powodzeniem znajdziesz w sklepie Tutula, np. bardzo popularne sztalugi z pełnym zestawem plastycznym.

Gry edukacyjne

W tych zabieganych czasach warto znaleźć czas dla dziecka. Dlatego podaruj mu grę, w którą możecie grać całą rodziną. Do wyboru masz puzzle, chińczyk, warcaby, memory czy domino. Niech Twój prezent dla dziecka rozwinie jego umiejętności logicznego myślenia oraz kreatywność, a przy okazji zapewni świetną zabawę.