Kompletujesz wyprawkę dla nowego członka rodziny? Zapewne na liście lub nawet już w domu masz najważniejsze elementy wyposażenia, ubranka i środki higieniczne. Jednak jeszcze jeden przedmiot jest wart zakupu – chodzi tutaj o kosz Mojżesza. Przekonaj się, że zapewnia wygodę zarówno Tobie, jak i Twojemu dziecku, a także może być ciekawą alternatywą dla łóżeczka i kołyski.

Czym jest kosz Mojżesza?

Jak sama nazwa wskazuje, to kosz, który zazwyczaj jest wykonany z naturalnych materiałów, np. z łuski wikliny itp. Przeznaczony jest zarówno dla noworodków, jak i dla niemowlaków.

Gwarantuje tak wiele korzyści, że coraz chętniej jest wybierany przez rodziców zamiast kołyski czy łóżeczka w pierwszych miesiącach życia dziecka. Świetnie sprawdzą się kosze ze stojakami, aby możliwe było bezpieczne ulokowanie dziecka na wyższej wysokości, np. chroniąc przed zwierzętami.

Dlaczego warto kupić dla noworodka kosz Mojżesza?

Nie wiesz, czy na pewno kosz Mojżesza sprawdzi się przy Twoim dziecku? Zatem poznaj najważniejsze korzyści, które gwarantuje! Oto one:

  • Zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza, gdy maluch leży w środku lub też gdy śpi. To bardzo ważne, gdyż już nie musisz obawiać się, że dziecku coś się stanie podczas snu.
  • Większe poczucie bezpieczeństwa to kolejny aspekt, który przekonuje rodziców do wybrania kosza Mojżesza. Otóż dzięki temu, że maluch ma tak ograniczoną powierzchnię w trakcie snu, to będzie czuł się bezpiecznie i przytulnie. Dzięki temu podczas pierwszych dni, tygodni czy miesięcy swojego życia dziecko stanie się spokojniejsze.
  • Zajmuje znacznie mniej miejsca niż kołyska czy łóżeczko, więc świetnie sprawdza się w małych pokojach dziecięcych czy w niewielkich mieszkaniach.
  • Kolejną zaletą koszy Mojżesza jest to, że są one bardzo mobilne. Zatem możesz bez obaw przemieszczać go, np. zabrać do ogrodu czy też do innego pomieszczenia. Dzięki temu, że kosz Mojżesza jest tak stabilny, to zyskujesz również niezwykle bezpieczny sposób na przenoszenie malucha, szczegónie gdy na samym początku nie czujesz się pewnie w tym aspekcie.

Jaki kosz Mojżesza wybrać? Przykłady

Oto kilka wartych uwagi koszy Mojżesza, które oferujemy w naszym sklepie internetowym Tutula:

  • Kosz Mojżesz z pilotem – skutecznie łączy to, co najlepsze posiada kołyska oraz standardowy kosz Mojżesz, z pozoru niczym nie różni się od kołyski, ale tak naprawdę jest znacznie bardziej mobilny, ale też gwarantuje dziecku bezpieczeństwo.
  • Kosz Mojżesza z materacykiem i stojakiem – możesz zdecydować się też na bardziej tradycyjny kosz Mojżesza, który składa się z trzech części – ręcznie wyplatanego kosza z naturalnego materiału, wygodnego i bezpiecznego dla dziecka materaca oraz ze stojaka.
  • Stojak do kosza Mojżesza – gdy masz już kosz Mojżesza, to możesz dokupić po prostu stojak, aby móc stworzyć w ten sposób praktyczną wersję kołyski i ułatwić sobie opiekę nad dzieckiem.
  • Kosz Mojżesza – możesz też zakupić sam kosz Mojżesza bez stojaka.

Przekonaj się, jak komfortowy i praktyczny jest kosz Mojżesza!