Spokojny i zdrowy sen dziecka wpływa nie tylko na jego prawidłowy rozwój, ale również na spokój oraz szczęście malucha. W końcu niewyspane dziecko będzie grymasić, co w końcu udzieli się także Tobie. Dlatego zadbaj o to, by warunki w dziecięcej sypialni, a także dodatkowe wyposażenie jeszcze bardziej pomogło Ci w usypianiu malucha. Dzięki temu bardzo szybko zaśnie i przeniesie się w krainę kolorowych snów.

Jakie wyposażenie zadba o zdrowy sen dziecka?

Wiele mebli i akcesoriów do pokoju dziecka skutecznie ułatwi Ci ukołysanie malucha do snu. Dzięki temu zagwarantujesz swojemu malcowi wyciszenie, a także odpowiednie warunki do relaksu. Pamiętaj, że sen ma w życiu dziecka ogromne znaczenia, ponieważ to właśnie wtedy następuje jego największy rozwój. Poza tym wpływa również na zdrowie malucha — w końcu to właśnie w trakcie snu następuje wzmożona regeneracja. Obecnie możesz zadbać o to w jeszcze większym stopniu, ponieważ w sklepie Tutula dostępne jest wyposażenie, które zapewni zdrowy sen dziecka. Spójrz zatem, jakie akcesoria Ci w tym pomogą.

Bujaki

Większość maluchów uspokaja się i szybciej zasypia w trakcie delikatnego kołysania. Zazwyczaj skuteczne jest noszenie na rękach, ale wymaga to od Ciebie pełnej uwagi, na co nie zawsze możesz sobie pozwolić. Właśnie dlatego bujaki pomogą Ci w usypianiu dziecka. Wystarczy, że położysz na nim niemowlę i włączysz odpowiedni program. Dzięki temu bujak będzie się delikatnie poruszał, a wtedy maluch zaśnie jeszcze szybciej, a Ty w tym czasie możesz zająć się pracą, odpoczynkiem lub codziennymi obowiązkami.

Kosze Mojżesza

Bardzo popularne i funkcjonalne — właśnie takie są kosze Mojżesza, które zapewnią Twojemu dziecku spokojny sen. Materiał, z jakiego wykonano, kosz jest przyjazny dla malucha, ponieważ jest zrobiony z ekologicznego tworzywa. Przy okazji Twoja pociecha będzie się w nim czuła naprawdę bezpiecznie. W końcu kosz możesz wszędzie zabrać ze sobą, dzięki czemu dziecko będzie uczestniczyło w życiu rodzinnym już od pierwszych chwil życia. Zwróć również uwagę na to, że kosz Mojżesza ma naprawdę ciekawy design, a poza tym jest lekki, więc z łatwością wykorzystasz go, jako łóżeczko turystyczne.

Szumisie

Zabawki mogą nie tylko sprawiać radość Twojemu dziecku, ale również ułatwiać mu zasypianie, a przy tym delikatnie uspokajać. Pomoże Ci w tym misie szumisie, które wydają określone dźwięki np. wód płodowych z bijącym sercem. W końcu to właśnie taki odgłosy doskonale zna Twój maluch, a ich bliskość wzmacnia jego poczucie bezpieczeństwa. Poza tym pluszak jest wykonany z naprawdę miękkiego materiału, który wręcz zachęca do przytulania.

Odpowiednie tekstylia

Delikatna dziecięca skóra wymaga odpowiedniego traktowania, dlatego o zdrowy sen malucha zadbasz wtedy, gdy postawisz na odpowiednie tkaniny. Szczególnie dotyczy to pościeli, z której korzysta malec. Zdecyduj się na naturalne i miękkie materiały typu bawełna — wtedy skóra dziecka będzie mogła swobodnie oddychać. Zwróć też uwagę na kolory pościeli. W przypadku niemowląt najlepiej sprawdzą się ciepłe barwy typu czerwień, żółć i pomarańcz. Doskonałym rozwiązaniem są też odcienie przypominające skórę, czyli beż, brąz oraz krem.