Pamiętasz swoje zabawki z dzieciństwa? Większość z nich dawała Ci ogrom radości, ale też poruszała wyobraźnię, dlatego podaruj swojemu dziecku w prezencie te same uczucia. Pomoże Ci w tym prawdziwa klasyka, czyli konik na biegunach. Przekonaj się, z jakiego powodu warto dać maluchom właśnie taką zabawkę i zacznijcie tworzyć kolejne wspaniałe wspomnienia.

4 powody, dla których warto dać dziecku konika na biegunach

Znasz drugą tak uniwersalną zabawkę jak konik na biegunach? W końcu ten wybór będzie odpowiedni zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców, młodszych oraz starszych dzieci. Po prostu każdy maluch będzie zadowolony z zabawy na koniku na biegunach. Przekonaj się, dlaczego jeszcze warto wybrać taką zabawkę.

Klasyka wśród zabawek

Konik na biegunach to marzenie wielu dzieci, być może Ty również marzyłaś o nim w dzieciństwie. Od tego czasu niewiele się zmieniło, bo współczesne maluchy również pragną się na nim bawić. Dlatego zapewnij malcom taką zabawę. Taka klasyka nigdy się nie znudzi, ponieważ zapewnia rozrywkę na wiele godzin, a w dodatku sprawdzi się u dzieci w każdym wieku.

Rozwija wyobraźnię Twojego dziecka

Jednego dnia Twoje dziecko może zostać kowbojem przemierzającym Dziki Zachód na swoim niezawodnym koniu, rycerzem na śnieżno-białym rumaku bądź księżniczką walczącą z przeciwnikami. Tak naprawdę każdy maluch może zostać kimś innym, bo konik na biegunach doskonale pobudza dziecięcą wyobraźnię. Dzięki temu pozwala tworzyć wspaniałe historie, które zwiększą kreatywność.

Mnogość wzorów

Ze swojego dzieciństwa na pewno doskonale znasz drewnianego konika na biegunach, który, choć był mało dekoracyjny, to zapewniał Ci ogrom frajdy. Takie klasyczne modele nadal są dostępne w sklepach, a wielkość poszczególnych modeli bez problemu dopasujesz do wieku dziecka. Sklep Tutula zapewnia też inne ciekawe wzory, dzięki czemu konik na biegunach może przybrać bardziej współczesną formę. Szczególnie maluchy ucieszą się z zabawki w kształcie słonia, gdyż jego uszy, przyjazna twarz oraz miękkie futerko zachęcają do przytulania. Poza tym konik na biegunach możesz też z łatwością dopasować do wystroju dziecięcej sypialnia, ponieważ do wyboru masz wersje w różnych kolorach — szarym, różowym bądź wielokolorowym. W ten sposób na pewno znajdziesz model, który nie tylko zapewni zabawę, ale też będzie cieszyć oko i stanie się dekoracją pokoju dziecięcego.

Alternatywa dla elektronicznych zabawek

Masz już dość zabawek, które grają, śpiewają i ograniczają wyobraźnię dziecka? Mnogość takich rozrywek może przestymulować malucha, dlatego bądź ostrożna, gdyż często ma to negatywny wpływ na jego prawidłowy rozwój. Znacznie lepiej sprawdzają się stosunkowo proste zabawki, które na pewno doskonale znasz ze swojego dzieciństwa. Doskonale wpisuje się w to właśnie konik na biegunach, gdyż sprawia, że dzieci szybciej się rozwijają. Szczególnie dotyczy to prawej półkuli mózgu, która jest odpowiedzialna za kreatywność oraz zdolności artystyczne.