W karmieniu dziecka znacząco mogą pomóc dopasowane krzesełka. Dzięki nim przygotowanie jedzenia dla dziecka stanie się łatwiejsze i przy okazji też bezpieczniejsze. Najważniejsze jest jednak to, aby wybrać odpowiednie krzesełko do karmienia. Nie wiesz, na co warto zwracać uwagę? Poznaj nasze praktyczne porady!

Na co zwracać uwagę, kupując krzesełko do karmienia?

Gdy dziecko kończy 6. miesiąc lub po prostu, gdy potrafi już pewnie siadać, to warto zakupić dla niego praktyczne, wielofunkcyjne i wygodne krzesełko do karmienia. Dzięki temu nauka jedzenia pierwszych posiłków stanie się łatwiejsza. Oto, na co warto zwracać uwagę podczas kupowania krzesełka do karmienia dziecka:

  • sprawdź, ile miejsca zajmuje krzesełko, dokonaj pomiarów, aby mieć pewność, czy masz wystarczającą ilość miejsca, gdzie pomieścisz krzesełko;
  • czy wybrany model został wykonany z materiału, którego można w łatwy i szybki sposób wyczyścić w razie zabrudzenia przez dziecko, w przypadku drewnianych krzesełek dowiedz się, czy zastosowano lakier, który zapobiegnie wchłanianiu się, np. soczków w drewno, co może zmienić jego kolor,
  • upewnij się, czy siedzisko jest wygodne,
  • czy korzystanie z krzesełka jest łatwe i przyjemne zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców, pamiętaj, że komfort dziecka jest w tym przypadku tak samo ważny, jak komfort rodzica podczas zajmowania się dzieckiem,
  • warto sprawdzić też maksymalne obciążenie krzesełka,
  • czy krzesełko do karmienia posiada pasy bezpieczeństwa,
  • czy krzesełko ma regulację wysokości, żeby można były go dowolnie opuścić lub podnieść, np. w zależności od wysokości stołu.

Krzesełka 2w1

Zwrócić uwagę na szereg bardzo ważnych kwestii, w tym na funkcjonalność i wygodę dziecka. Dlatego właśnie odpowiedzią na takie potrzeby są krzesełka do karmienia 2w1. To modele, które można wykorzystywać na wiele sposobów. Wystarczy zdemontować tackę i obniżyć wysokość siedziska, aby zyskać wysokie krzesełko lub też niskie krzesełko np. do zabawy

Przykładowe krzesełka do karmienia – postaw na jakość

W naszym sklepie internetowym Tutula możesz zakupić różne krzesełka do karmienia, szczególnie polecamy te 2 modele:

Lekka, ale stabilna konstrukcja, dzięki temu bez obaw możesz przenieść krzesełko do karmienia w wybrane miejsce. Dzięki regulacji wysokości oraz funkcji 2w1 możesz zdecydować się na to, czy krzesełko ma być wysokie ok. 92 cm, czy niskie ok. 67 cm.

Świetnie sprawdzi się dla chłopców. To stabilny model ze specjalnymi gumowymi stopkami, zapobiegającymi przesuwanie się fotelika. Przy okazji masz pewność, że nie zarysujesz podłogi. Sporą zaletą jest możliwość regulowania wysokości krzesełka.

Jak karmić młodsze dzieci?

W przypadku młodszych pociech poniżej 6. miesiąca życia warto wykorzystać dostępne w naszej ofercie poduszki na rękę do karmienia. Z kolei do karmienia noworodków świetnie sprawdzą się  poduszki do karmienia typu rogal.