Przygotowaliśmy praktyczne porady na temat tego, jaki wózek dla dzieci warto wybrać. Dzięki nim maluch w trakcie spaceru poczuje się bezpiecznie i w pełni komfortowo, a rodzice docenią funkcjonalność zakupionego wózka. Przekonaj się, jaką spacerówkę warto wybrać.

Jaki wózek dla dziecka? – 3 najważniejsze aspekty

Rodzaj wózka

W pierwszej kolejności zastanów się, jaki rodzaj wózka potrzebujesz. Do wyboru masz spacerówki, gondole lub też modele 2w1. Mogłoby się wydawać, że ostatnia opcja jest najrozsądniejsza, ale wiele zależy od takich aspektów, jak ilość miejsca do przechowywania czy oczywiście od Twoich finansowych, gdyż modele 2w1 są dość drogie i gdy jedna część jest wymontowana, to musisz znaleźć miejsce, aby ją przechowywać. Spacerówki to świetne rozwiązanie dla niemowlaków, a z kolei w pierwszych miesiącach życia lepiej sprawdzą się gondole.

Koła

Kolejnym aspektem, który ma znaczenie podczas wyboru wózka to koła. Najlepiej, aby były one piankowe lub pompowane. Do tego powinny być one amortyzowane. Ważne jest to, aby tylne koła posiadały zespół hamulcowy, co dodatkowo zwiększy poziom bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo i komfort

Jeśli nie wiesz, jaki wózek dla dziecka warto wybrać, to koniecznie kieruj się przede wszystkim jego bezpieczeństwem. Zwróć uwagę choćby na pasy bezpieczeństwa, najlepiej, aby były pięciopunktowe. Do tego niezbędna szczególnie w okresie zimowym i jesiennym jest folia przeciwdeszczowa w zestawie. Latem z kolei świetnie sprawdza się daszek, chroniący przed zbyt intensywnym nasłonecznieniem.

Jaka jest najlepsza spacerówka dla dziecka?

Szukasz wysokiej jakości wózków dla dzieci? Koniecznie przejrzyj nasze spacerówki. Zwróciliśmy uwagę, aby wyróżniały się one solidnością, estetyką i praktycznością. Wytypowaliśmy 3 modele spacerówek, które warto wybrać dla dziecka, oto one:

  • Wózek spacerówka Vip Black-Gray – dostępny w naprawdę korzystnej cenie. Zawiera możliwość regulacji, 5-stopniowe pasy bezpieczeństwa, amortyzowane koła, miejsce na kubek czy kosz na zakupy. Posiada folię przeciwdeszczową i przykrycie na nóżki, co ma duże znaczenie jesienią i zimą.
  • Wózek spacerówka Meteor Purple – ten model wyróżnia się tym, że w naprawdę wygodny sposób możesz go złożyć i zapakować do bagażnika. Do tego wyróżnia się też takimi cechami, jak regulacją oparcia, podnóżka oraz naprawdę wygodnym siedziskiem, które można w dodatku rozłożyć do pozycji leżącej. To zdecydowanie wózek na każdą porę roku od 6. miesiąca życia.
  • Wózek spacerówka Vip Black-Gray – to, co dodatkowo wyróżnia ten model, to na pewno dwustronna tapicerka oraz budka, posiadająca zamykane okienko. Do tego koła umożliwiają blokadę. W tym przypadku również można liczyć na pięciopunktową regulacje pasów bezpieczeństwa, które dodatkowo zostały wyposażone w miękkie ochraniacza. Model jest nie tylko praktyczny, ale też solidny i dostosowany do każdej pory roku, a przy tym dostępny w cenie poniżej 400 zł.